העולם המדהים של הדינוזאורים [אהבתי]

העולם המדהים של הדינוזאורים / פט ג’ייקובס
איורים: סטוארט מרטין וליאו בראון
לא יודעת מה קרה בזמן האחרון שכל ההוצאות מוציאות ספרים על דינוזאורים, אבל מה איכפת לי – הקוראים מרוויחים 😉
הספר “העולם המדהים של הדינוזאורים” מביא לקוראים מידע על כ-30 סוגי דינוזאורים. הספר מנוקד, ומתאים ממש לכל גיל. אצלנו נהנו ממנו כולם – מהקטן בן 5.5 (שבעיקר הסתכל על האיורים), ועד הגדול בן ה14.5.
כל דף, משני צדיו, מכיל מידע על דינוזאור אחר. בצד אחד מובא מידע מסודר על גודל, תזונה, פירוש השם וכדו’, פלוס הסבר על הדינוזאור עצמו ואורח חייו. בצד השני של הדף מפורט איזורי התפוצה שלו בעולם, ועובדות מעניינות נוספות בסגנון “הידעתם?”. המידע נכתב בעיני בצורה מאד מעניינת, וגם אני נהניתי לקרוא.
האיורים מדהימים ממש, וקרובים מאד לצילום. הם מפורטים בדיוק מדהים, עד לרמת הקשקשים ועור הלטאה. לבן ה9 שלי הפריע שבכמה איורים יש גם דם – על השיניים, הקוצים, או אפילו דינוזאור פצוע אחד. זה די מינימלי, לרובם לא שמתי לב בכלל, אבל הוא רגיש לדברים האלה וזה הפריע לו.
בספר יש “גימיק” שאפשר להוריד את הנייר מסביב לכל דינוזאור ולפרוש את הספר כמו בתמונה המצורפת. זה לא באמת נותן הרבה לחוויית הקריאה, אבל זה חמוד ויפה.
 
כמה דברים שהיו הופכים את הספר הזה למושלם:
  • תוכן עניינים: לפעמים בהסבר מוזכר סוג אחר של דינוזאור אבל אין תוכן עניינים שאפשר לבדוק לאיזה עמוד לקפוץ. גם לא הצלחנו להבין לפי מה הספר ממויין, ובאמת בדקנו הכל: א”ב, ABC, גודל, סוג מזון, איזור מחיה, ארץ מחיה, תקופה/עידן. שללנו הכל! זה נראה שאין שום סדר הגיוני.
  • אין בספר פטרודקטיל!!! ממש הרגשתי נבגדת.
  • הטי-רקס הוא הדינוזאור הכי מוכר, ודווקא האיור שלו היה בלתי ניתן לזיהוי מהזווית בה הוא אוייר. זה היה די מבאס.
תכלת הוצאה לאור | 2021 | 66 עמ’ | כריכה קשה, מנוקד ומאוייר

כתיבת תגובה