מספיקה בהחלט [אהבתי]

מספיקה בהחלט

מספיקה בהחלט (מספיק טובה #3) / מריה סקריוון

בשבת התיישבתי על הספה והתחלתי לקרוא את “מספיקה בהחלט” ופתאום שמתי לב שבן ה7.5 מנסה להציץ לי מעבר לכתף ולקרוא גם, בלי שארגיש. אמרתי לו שזה ספר שלישי בסדרה והוא מוזמן לקחת את שני הראשונים ולקרוא גם. עד סוף השבת הוא כבר סיים את שלושתם ברצף ונהנה מאד…

על מה הספר?

נטלי יוצאת לראשונה בחייה למחנה קיץ, והיא מחכה לו מאד. אבל כשהיא מגיעה למחנה היא מגלה שהיא צריכה להתמודד עם הרבה דברים לא נעימים: יתושים, החשש מהאגם, והחברה-הכי-טובה-לשעבר לילי. איך עוברים את מחנה הקיץ בשלום?

מה חשבתי עליו?

מספיקה בהחלט הוא הספר השלישי בסדרה הנהדרת לנוער צעיר, וממשיך באותו קו מצויין. הקודמים בסדרה הם מספיקה בקושי ומספיק טובה שגם עליהם כתבתי סקירות בעבר.

קודם כל, מדובר ברומנים גרפים כך שהם מאד קלילים לקריאה. האיורים נעימים בריבועים מסודרים, ולכן יכולתי לקרוא אותם בקלות. קל לעקוב אחרי מה שקורה, וההתאמה לעברית טובה.

כל ספר בסדרה נוגע בכמה נושאים מרכזיים שרלוונטים לנוער בגיל יסודי וחטיבה. הנושא הכי מרכזי בספר הוא ההתמודדות עם הפחדים והחששות שלנו, ואיך נטלי מצליחה בסופו של דבר להתגבר עליהם. יש בספר מסרים יפים נוספים, כמו ההתמודדות של נטלי עם לילי – מי שהיתה בעבר החברה הכי טובה שלה אבל נטלי נפגעה ממנה בספר הראשון. הספר מאלץ את שתיהן לישון ביחד בבקתה ונטלי עדה לפגיעה דומה שלילי עוברת מצד החברה החדשה שלה. במקום לשמוח לאידה, נטלי מתגברת על האגו ומסייעת לילי, וזה פשוט מקסים. יש בספר עוד התמודדויות ומסרים מקסימים, כמו בספרים הקודמים.

בין פרק לפרק יש דפי הפוגה עם הכלב והחתול של נטלי. בספר הזה הם מתארים את ההתמודדות של שתי חיות המחמד עם ההיעדרות של נטלי. הכלב מתנהג כמו כלב קלאסי שמתגעגע אליה ודואג לה, והחתול – כמובן אדיש וחושב רק על עצמו. העמודים האלה מאד משעשעים בעיני ומוסיפים לספר המון.

במחנה הקיץ יש גם דמות חדשה של נערה עם רגל פרוטזה. האמת שלקח לי כמה עמודים לשים לב, כי עד לפרקים האחרונים זה בכלל לא מדובר. היא פשוט נערה כמו כולם, ואפילו מצטיינת בהכל כי יש לה ותק וניסיון במחנה הקיץ, בניגוד לנטלי.

הסדרה מוגדרת לגיל 8-12, והיא לא מנוקדת. הסדרה גם מעניינת, גם יפה ויזואלית, וגם מצויינת מאד לחיזוק הביטחון העצמי ובכלל. ממליצה עליה מאד.


הוצאת ידיעות ספרים | ינואר 2024 | תרגום: אורה דנקנר | 240 עמ’


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה