היה היו [אהבתי]

היה היו רינת פרימו

היה היו / רינת פרימו

על מה הספר?

גליה היא ילדה קצת חנונית חובבת ספרים, שמעדיפה לבלות בספריה מאשר בבית. בבית כבר לא כל כך נעים לה מאז שהוריה התגרשו, וגליה צריכה לסבול את האבא החדש והבנות שלו.
דניאל הוא סתם ילד רגיל שהולך לספריה כדי להצליח במשימה שנתנו להם לשיעורי הבית.
כשהם ננעלים בטעות בספריה ומנסים להיחלץ, הם מוצאים את עצמם במסע מוזר בין אגדות…

מה חשבתי עליו?

איזה ספר מעולה! מיד כשסיימתי נתתי לבן ה-8 שלי לקרוא, וגם הוא סיפר שהוא נהנה מאד ואהב את הספר.

קודם כל אני משוגעת על ספרים שמבוססים על אגדות (בכמה סקירות כבר כתבתי את זה?), אז היה ממש כיף לקרוא אותו. בספר יש גם אגדות פחות מוכרות כמו המעשיה על סיר הדייסה שעלה על גדותיו (אני חושבת שיש אותו במאה סיפורים ראשונים שלי חלק א’), ובכל אגדה כמעט יש חידה קלילה שהקוראים יכולים לפתור. אם הם לא פותרים – לא נורא, זה לא מפריע לעלילה.

גם אם הילדים שלכם לא מכירים את כל סיפורי האגדות שבספר זה לא נורא. דניאל הוא ילד שפחות מתחבר לקריאה, ולא ממש זכר מה קורה בכל האגדות, אז גליה השלימה לו (ולקוראים) את הפרטים החסרים.

במהלך המסע גליה ודניאל מנסים להבין איך הם יכולים לחזור הביתה ומה נדרש מהם כדי לצאת מהלופ של האגדות. בסוף הם מצליחים לגלות את התשובה – והמסר של הספר פה מאד מאד יפה ועוצמתי. אהבתי במיוחד את ההתבגרות של גליה שהיתה מאד מורגשת ומרגשת בסוף הספר.

הספר מלווה באיורים היפהפיים של עדי אלקין – צבעוניים ומלאי חיים. יש בספר יחסית לא מעט טקסט אבל הפונט גדול מאד, כך שהוא מתאים לילדים שכבר רכשו שליטה יחסית טובה בקריאה ומסוגלים לקרוא יותר מעמוד או שניים לבד. כמובן אפשר גם שההורים יקריאו להם את הספר, ואז הוא מתאים גם מגיל צעיר יותר.

הספר מזכיר מעט את הספר “המבוך” הנפלא שכתבה רינת ומיועד לגיל גדול יותר. גם בו ילד וילדה מוצאים את עצמם במסע מסתורי שעובר בין חדרים ובכל חדר הם צריכים לפתור חידה. אבל “היה היו” קליל יותר, מרוכך יותר, ומטרת המסע של הילדים שונה.

תוכלו להתרשם מהספר ומהעמודים הראשונים באתר ההוצאה – שם גם ניתן לרכוש אותו.

הספר מנוקד ובכריכה רכה, ומתאים מגיל הגן (בהקראה) עד כיתה ד’ פחות או יותר. זה ספר שאני כנראה הולכת להמליץ עליו עוד הרבה בעתיד.


המבוך | 146 עמ’ | איורים: עדי אלקין | עיצוב: יעל מיכלסון | עריכת לשון וניקוד: סיגל גפן

כתיבת תגובה