ג’יני וג’יני 4 – הטיול שהתחיל ברגל שמאל [אהבתי]

ג'יני וג'יני 4 ספר ראשית קריאה מטר

ג’יני וג’יני 4 – הטיול שהתחיל ברגל שמאל / טריש גראנטד

מכירים את הסדרה ג’יני וג’יני? זו סדרת ראשית קריאה חמודה שמשלבת בין מציאות לפנטזיה. מצד אחד היא מתרחשת במציאות שלנו, בבית ספר רגיל, אבל מצד שני אחת הגיבורות – וילו – היא ג’יני ממלאת-משאלות (ולגיבורה השניה פשוט קוראים ג’יני). וילו וג’יני נהיות חברות טובות, כשג’יני היא היחידה שיודעת את הסוד של וילו (מלבד אמא של וילו כמובן).

בספר הרביעי בסדרה – ג’יני מזמינה את וילו להצטרף לקמפינג המשפחתי שלהם. בשביל וילו, שגדלה עם אמא ג’ינית, כל דבר בעולם בני האדם הוא חדש ומופלא והזדמנות ללמוד דברים חדשים והיא כמובן מתרגשת מאד. אבל בטיול עצמו הם פוגשים את התאומות ברימן, שג’יני הכירה בטיול קודם, ווילו מרגישה קצת מחוץ למעגל החברתי…

ג’יני וג’יני 4 נוגע הפעם בהשתלבות של אדם בסביבה חדשה (כך למשל וילו לא מבינה בהתחלה מה צריך להביא לטיול וג’יני צריכה ללמד אותה), וגם במעגל חברתי שהוא עדיין לא חלק ממנו – התמודדות שילדים רבים ירגישו הזדהות איתה, בין אם מדובר במעבר לכיתה חדשה, תנועת נוער או אפילו חוג שיש בו קבוצת ילדים שכבר מכירים מהעבר.

הספר מצליח להראות בצורה מאד יפה איך וילו וג’יני מסתכלות על אותה סיטואציה באופן שונה לחלוטין. למשל, באחד מימי הטיול ג’יני רואה שוילו עדיין ישנה והיא לא רוצה להפריע לה לישון ולחלום, ולכן – מתוך התחשבות – היא יוצאת מהאוהל לבד. כשוילו מתעוררת, היא נפגעת מכך שג’יני הלכה בלעדיה… עבור הקוראים הצעירים זו הזדמנות מאד טובה ללמוד על “לדון כל אדם לכף זכות”, ואיך לפעמים חבר שפגע בנו אולי בכלל לא התכוון לפגוע.

הסדרה מקסימה ומומלצת לשנים הראשונות של רכישת הקריאה. 


הוצאת מטר | 122 עמ’ מודפסים | תרגום: גליה אלוני-דגן | איור: מנואלה לופז | יולי 2023


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.
לרכישה באתר הוצאת מטר לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר הוצאת מטר.

כתיבת תגובה