תאומות הכתר [נחמד]

תאומות הכתר קתרין דויל, קתרין ובר

תאומות הכתר / קתרין דויל וקתרין ובר

רוז היא הנסיכה של איאנה. מאז שהוריה נרצחו בלידתה על ידי מכשפה בוגדת היא מתכוננת לרגע הזה – ההכתרה שלה למלכה. רון היא אחותה התאומה של רוז – אבל רוז לא יודעת על קיומה. רון גדלה במרחק רב מהממלכה, אבל כבר מגיל קטן הכשירו אותה לרגע הזה: הרגע בו היא תתפוס את מקומה של רוז, תהפוך למלכה, ותשנה את חוקי הממלכה. כשההחלפה מתבצעת, כל אחת מהן מגלה אמיתות חדשות, והן נאלצות לבצע בחירות מסכנות חיים כדי להציל את עצמן – ואת הממלכה כולה.

מה חשבתי עליו?

כשהתחלתי את הספר לא כל כך התחברתי אליו. השפה המעט-גבוהה הרגישה לי תיאטרלית ולא זורמת. העלילה היתה בנאלית וצפויה, והרגשתי כאילו הסופרות קראו הרבה ספרי פנטזיה לנוער והחליטו “אנחנו רוצות גם” אז לקחו מלא רעיונות נדושים וקלישאות ויצרו מזה ספר “חדש”. שתי העלילות של רון ורוז הרגישו לי לא ממש אמינות – רון היא הבחורה הקשוחה שהתרגלה ללכת עם מכנסיים ולהשתמש בפגיון אבל איכשהו היא יודעת ללבוש מחוך בלי להסתבך ועוד מתלהבת מהשמלות והתכשיטים – מהפך מוזר מאד. בעוד רוז הנסיכה המפונקת והעדינה פתאום יודעת לזרוק את עצמה מסוס באמצע רכיבה בלי שאף עצם תישבר לה. בקיצור היו הרבה דברים שעצבנו אותי וגלגלתי עיניים מלא, ואם לא הייתי מסוקרנת על מה ההצלחה הגדולה של הספר כנראה שהייתי נוטשת בשלב הזה.

אבל בהמשך – אחרי חצי ספר – אז פתאום דברים התחילו להיות מעניינים סופסוף. תוכניות התחילו להשתבש, קווי עלילה משעממים קיבלו תפנית, והתחיל האקשן האמיתי. השליש האחרון של הספר גדוש – סופסוף – בהרבה מאד עלילה מעניינת שכתובה טוב, כך שבסוף כן נהניתי ושמחתי שלא הפסקתי באמצע.

מה פחות אהבתי?

מדובר בספר פנטזיה רומנטית לנוער, אז היה לא מעט פוקוס על העלילות הרומנטיות של רוז ורון, כי ברור ששתיהן יתאהבו במקביל. בגלל שאני פחות מתחברת לרומנטיקה, אני די סבלתי בחלקים האלה והרגשתי שזה בא על חשבון חלק מהעלילה. יש ספרים רומנטים שכן נהניתי מהם, אבל פה לא ממש. לא אהבתי את ההתאהבות המהירה מדי של שתיהן ואת כל הדרמות מסביב, אבל זה מאד אופייני לספרי רומנטיקה מהסוג הזה אז כנראה שחובבות הרומנטיקה יאהבו את זה מאד.

שורה תחתונה

למרות ההתחלה שפחות התחברתי, בסוף כן נהניתי מהספר. מתאים מאד לאוהבי פנטזיה רומנטית, שיש בה לא מעט רומנטיקה. אני חושבת שאם אהבתן את מעשה בלב שבור, לייטלאק או המועמדת (שלא קראתי אבל הבנתי את הלך הרוח הכללי) תאהבו גם את הספר הזה.

יש המשך?

כן, הספר הוא ראשון מתוך טרילוגיה.

טריגרים ותכנים רגישים

אלימות – יש לא מעט אלימות וקרבות. הרוב לא גרפי, אבל יש כמה סצנות קצת יותר מפורטות כמו שיסוף גרון, איום בפגיון צמוד לצוואר, אדם תלוי (בלי תיאור גרפי), חרב שננעצת במישהו, וכדו’. אין דברים ברמה גרפית גבוהה מאד.

מיניות – אין פירוט גרפי. יש נשיקות, מזמוזים, פלרטוטים, רמיזות. יש התייחסות לבגדים צמודים או חשופים או גבר ללא חולצה.

“טוב, הרגשות שלי כלפיו הם כמו פירות אמיתיים. הר שלם של פירות טריים! תפוחים ותותים ואגסים ובננות…”
“בננות?” סלסט הרימה גבה. “מה את יודעת על בננות של גברים, רוז?”
רוז נתקפה פרץ צחקוקים. “יש לך ראש מלוכלך!”

מתאים לגיל תיכון, ואולי גם חטיבה – תלוי מה הנער/ה רגילים לקרוא, בהתאם לפירוט האלימות והמיניות שכתבתי.


הוצאת מודן | תרגום: ענבל שגיב-נקדימון | 376 עמ’ | מרץ 2024


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.
לרכישה באתר אינדיבוק לחצו כאן. לקבלת 15% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר אינדיבוק.

כתיבת תגובה