יומני הינשופה [אהבתי]

יומני הינשופה

יומני הינשופה / רבקה אליוט

אווה כנפי היא ינשופה חמודה שהחליטה לכתוב יומן. בספר הראשון בסדרת יומני הינשופה – פסטיבל צמרת העץ – לאווה יש רעיון מקורי: לארגן פסטיבל עם תחרויות שונות, תצוגות ותערוכות ויהיו בו אפילו פרסים. אווה מתעדת ביומן את כל התהליך: מהרגע שחשבה על הרעיון והחששות סביב תגובת המורה, דרך ארגון הפסטיבל, וכמובן עד לסיומו. בדרך היא נתקלת גם בקשיים שונים כמו התנגדות והתערבות של ינשופה אחרת בכיתה, אבל אווה גם מתפתחת ולומדת איך להאציל סמכויות ולבקש עזרה, ומבינה כמה חשוב לעבוד יחד בצוות כך שכל אחד תורם מהכשרון שלו. היא גם לומדת שעצם הניסיון והעבודה הקשה שווים הרבה – ולא רק התוצאה.

מאחר והספר סובב סביב ינשופה, מאד נחמדה לראות את ההסבה של דברים יומיומיים לדברים ינשופיים. אווה אוהבת כריכי חשופיות, יש לה עטלף מחמד (זה הצחיק מאד את הבן שלי), ובכתיבה יש פעלים כמו “עפתי לבית הספר” או “זה יהיה פסטיבל שישאיר מקורים פעורים”. מצד שני, אני לא מכירה הרבה ינשופים שגורבים גרביים, מכינים יצירות ולומדים בבית ספר…

הספר מאד מאד צבעוני וכיפי לקריאה והאיורים בו ממש חמודים (הסופרת איירה את הספר). הוא מנוקד, יש בו יחסית מעט טקסט וחלק ממנו גם בבועות קומיקס, יש בו פחות מ100 עמודים והוא פשוט מושלם לראשית קריאה. יומני הינשופה מאד מאד מזכיר סדרה דומה שיצאה גם בהוצאת כנפיים – היומנים של אלה, ומי שיאהב את אחת הסדרות כנראה יתחבר גם לשניה.


הוצאת כנפיים וכתר | 92 עמ’ | כריכה קשה | תרגום: רונית רוקאס | ספטמבר 2023


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה