השעות האפלות [אהבתי]

השעות האפלות מייקל קונלי ספר מתח הוצאת מודן

השעות האפלות / מייקל קונלי

הבלשית רנה בלארד עובדת במשמרת הלילה של תחנת המשטרה בלוס אנג’לס. בבת אחת נופלים עליה שני מקרים: מקרה אחד הוא מקרה רצח, והמקרה השני הוא מקרה אונס שלא שייך בכלל לתחום שלה אבל הוא הופל עליה. במהלך החקירה היא מקשרת תרמיל אקדח לתיק ישן שעליו הופקד הבלש בדימוס הארי בוש – גיבור ספריו הקודמים של מייקל קונלי, והוא מצטרף אליה לחקירות כגורם לא רשמי.

כבר כמה שנים טובות לא יצא לי לקרוא ספרים של מייקל קונלי, אחרי שסיימתי כל מה שהיה בספריה והם לא קנו ספרים חדשים. היה לי ממש כיף לחזור לדמות המוכרת של הארי בוש, למרות שגם הבלשית רנה בלארד היתה מצויינת. הספר היה מותח מאד, אם כי קצת התאכזבתי שהתעלומות לא היו מסוג “מי עשה את זה”. כלומר – הקוראים והבלשים אמנם לא יודעים מי הפושעים, אבל לא מדובר בתעלומה סטייל אגתה כריסטי שכל החשודים מופיעים כבר בהתחלה ואחד מהם מתגלה כרוצח. בכל זאת הספר היה מותח מאד עם סצנת שיא טובה בסוף, וסיום נהדר. גם הכימיה בין רנה לבוש היתה מעולה והם היו צוות מצויין.

הספר סובב סביב שתי חקירות במקביל וחשבתי שיתגלה איזשהו קשר ביניהם, אבל לא היה כזה. גם לא לגמרי ברור לי למה היה צריך שתי חקירות ובמה זה תרם אבל בתכלס זה היה כמו שני ספרי מתח בספר אחד אז זה לא הפריע יותר מדי. אחרי קריאת הספר הצצתי בתקצירים של ספרים אחרים של קונלי וכנראה שזה משהו קבוע בספרים שלו, רק שלא זכרתי את זה כי באמת עבר הרבה זמן מאז שקראתי אותם.

הספר מתרחש בתקופת שיא הקורונה, בתחילת 2021, כשהחיסונים רק התחילו בארצות הברית, והספר כולו מתייחס לכל האווירה בתקופה הזאת: מהדרישה למסכות דרך ההסתערות על הקפיטול ועד היחס למשטרה בעקבות רצח ג’ורג’ פלויד. זה היה מאד מוזר לקרוא את הספר כשאנחנו בעיצומה של מלחמה, וכל מה שקרה בעולם לפני שנתיים נראה כאילו קרה לפני נצח, בתקופת חיים אחרת לגמרי.

הספר גם בא בביקורת נוקבת מאד כלפי המשטרה – השוטרים שאיבדו את האמפתיה בעקבות שחיקה, שוטרים שהפסיקו להשקיע בגלל היחס למשטרה, שוטרים מושחתים וטיוח, ועוד. מצד שני, הספר גם מאד אופטימי לגבי הדרך לשנות את המצב בצורה עתידית, עם שוטרים מבפנים כמו רנה שבאמת משקיעים את כל כולם למען האזרחים.

טריגרים ותכנים רגישים: אונס והתעללות מינית, רצח, אזכור של בגידה, קצת קללות.


מודן הוצאה לאור | 335 עמ’ | תרגום: אינגה מיכאלי | ספטמבר 2023


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה