בנשימה עצורה [אהבתי]

בנשימה עצורה לינווד ברקלי

בנשימה עצורה / לינווד ברקלי

לינווד ברקלי הוא אחד מסופרי המתח שאני מחבבת במיוחד. לא כל הספרים שלו באותה רמה בעיני, יש כאלו שאהבתי יותר ויש כאלו שפחות, אז כל ספר הוא הפתעה מחדש.

על מה הספר?

ברי מייסון נעלמה לפני שש שנים, כשבעלה אנדרו היה בחופשה עם חבר טוב. אחרי שהחקירה המשטרתית לא מצליחה למצוא דבר מלבד לסמן את אנדרו כחשוד העיקרי ולמרר לו את החיים, אנדרו מחליט להמשיך הלאה: הוא משנה את שם משפחתו, עובר דירה, ומנסה להתחיל דף חדש. יש לו אפילו זוגיות די טריה עם ג’יין והחיים מתחילים להסתדר, יחסית. אבל אז צצה בשכונה הישנה שלו אישה שנראית ומתנהגת כמו ברי. השכן לשעבר – שראה אותה – לא לגמרי בטוח שזו היא, אבל הספקות מתחילים לצוץ: אם זו היא, זה מוכיח שאנדרו לא רצח אותה והמשטרה התמקדה בכיוון הלא נכון, אבל איפה היא היתה במשך שש שנים ואם היא חזרה עכשיו למה היא לא יוצרת קשר ישיר? ואם זו לא ברי, מי זו כן ולמה היא נראית ומתנהגת כמוה?

מה חשבתי עליו?

נתחיל מהשורה התחתונה: הספר הזה נכנס ל”הספרים של ברקלי שאהבתי יותר”. הוא היה מותח ממש, כתוב נהדר ומלא תפניות.

מי שמכיר את הספרים של ברקלי יודע שהוא אוהב לשתול כל מיני דברים קטנים ושוליים לאורך הספר – לא תמיד אלה רמזים מטרימים, לפעמים אלו אקדחים שנמצאים במערכה הראשונה ויורים באחרונה. אני מתה על כתיבה כזאת ואני אוהבת את זה מאד בספרים של ברקלי. הפעם כבר הגעתי מוכנה וידעתי מה לחפש ובאמת שמתי לב לכל מיני דברים קטנים שהוא שתל – רק שלא היה לי מושג איך הוא עומד להשתמש בהם (ואהבתי מאד איך הוא השתמש בהם בסוף!!!). באיזשהו שלב גם חשדתי בדמות הנכונה בגלל אחד הרמזים האלה, אבל ברקלי פיזר כל כך הרבה חשדות ורמזים ועשה כל כך הרבה טוויסטים שמצאתי את עצמי חושדת בסוף בכולם, אפילו באנדרו עצמו.

בקיצור, ספר נהדר, כיפי, מותח ממש, מקורי ועם פתרון נהדר, ואם עוד לא קראתם ספרים של ברקלי – זה לגמרי ספר מצויין להתחיל ממנו. אני בהחלט קראתי אותו בנשימה עצורה…

טריגרים ותכנים רגישים

היעלמות של בת זוג, רציחות, פציעה קשה, זוגיות במשבר, בגידה.


הוצאת מודן | 392 עמ’ | תרגום: דפנה לוי | מרץ 2024


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.
לרכישה באתר אינדיבוק לחצו כאן. לקבלת 15% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר אינדיבוק.

כתיבת תגובה