אנה קדברה 3 – מפלצת באמבטיה [אהבתי]

אנה קדברה 3 – מפלצת באמבטיה / פדרו מניאס
אנה קדברה היא מכשפה צעירה שמגלה על הכוחות שלה רק כשהמשפחה שלה עוברת למונוויל. שם היא מצטרפת למועדון הסודי “מועדון הירח המלא” ששם הם לומדים את סודות הכישוף. בספר הנוכחי, שהוא השלישי בסדרה, חברי המועדון מגלים שבמונוויל יש מפלצת חביבה בשם פאטי שחיה בנהר שהולך ומזדהם על ידי התושבים. כשהם בטעות גורמים לפאטי לצאת מהנהר, הם חייבים להחזיר אותה מהר לפני שהתושבים יגלו על קיומה…
“אנה קדברה” היא סדרה לראשית קריאה שמשלבת את חיי היומיום של ילדים רגילים-כביכול, עם פנטזיה מכושפת. הסדרה מתובלת בהמון הומור, ובעיקר מבט מרענן על קסמים וכישופים (למשל, ילדי המועדון רוכבים לא רק על מטאטא אלא גם על שואב אבק וקורקינט מעופף). הספרים משלבים המון איורים – נראה לי שבערך 50% מהספר הוא איורים – והם צבעוניים וכיפיים וממש חגיגה לעיניים.
הדמויות בספר ממש מקבלות אופי משלהן, וההומור בסדרה נהדר – תדמיינו מפלצת מרובת זרועות מחליקה לאורך הכביש הראשי על גלגיליות שמחוברות לכל הרגליים שלה…
למרות שמדובר בספרים קצרים לראשית קריאה, הסופר מצליח ליצור עולם עם חוקים והיגיון כלפי הקסמים, וזה מרשים מאד. גם המקוריות של עולם הקסם בסדרה הוא נהדר, למשל בקטע בו אנה ומרקוס מתכתבים בסודיות בכיתה בעזרת צופן חידוד: אנה קמה לחדד את העיפרון מעל הפח בכיתה, ועל רצועת החידודים מופיע המסר ממרקוס.
עם כל הקסם, ההומור, הצבעוניות והאקשן – הספר משלב גם מסר יפה של שמירה על נקיון הסביבה, וכמה היצורים החיים סובלים מכך שבני האדם משליכים את הפסולת שלהם למים במקום לפח.
הסדרה מתאימה גם לבנים וגם לבנות, והבן שלי בן 6.5 אוהב אותה מאד.
עם עובד – הוצאת ספרים | תרגום: מיכל שליו | איור: דיויד סירה ליסטון | 136 עמ’ | נובמבר 2022

כתיבת תגובה