39 רמזים [אהבתי]

39 רמזים

כמו ששמתם לב, לא כתבתי את שם הסופר בכותרת. הסיבה היא ש39 רמזים היא סדרה שכוללת 11 ספרים שנכתבו ע”י 7 סופרים, חלקם מוכרים כמו ריק ריירדן ואת חלקם לא הכרתי.

הסדרה היא סדרת הרפתקאות לילדים בוגרים ונוער (בעיני מגיל 9-10 ומעלה).
הסיפור מתאר את משפחת קהיל שצאצאיה השפיעו מאד על העולם והרבה מהם היו מפורסמים בתחומים שונים (מדע, אומנות, מנהיגים וכו’). אבי המשפחה, לפני דורות רבים, המציא נוסחה סודית שמי שיחזיק בנוסחה יוכל להפוך לאחד האנשים החזקים ביותר בעולם. על מנת לשמור על סודיות הנוסחה, החביאו את הרמזים למרכיבי הנוסחה בכל העולם. מאז, צאצאי המשפחה מנסים בכל דור למצוא את כל רכיבי הנוסחה כדי להשיג את העוצמה המתוארת.
בעקבות פטירתה של סבתא גרייס, בני המשפחה הנותרים (כולל בני דודים קרובים ורחוקים) מקבלים אפשרות בחירה: לקבל סכום כסף גדול מהצוואה של גרייס, או לקבל את הרמז הראשון במסע למציאת 39 הרמזים שהפרס בסופו גדול יותר מכל סכום כסף.

הסדרה מתמקדת בשני אחים יתומים, איימי ודן, שיוצאים עם האומנת שלהם נלי למסע החיפוש שנראה כמו “חפש את המטמון” מסביב לעולם, רק עם הרבה סכנות בדרך.

את הספרים בסדרה הבאתי לבן שלי בן ה11 אך גם אני קראתי במקביל. הסיפור קליל, משעשע, ומותח.
כמבוגרת אני מוצאת הרבה מאד חוסר היגיון בעלילה הבסיסית (חפש את המטמון מסביב לעולם בשביל למצוא 39 רמזים? איך אף אחד עד היום לא הצליח למצוא את כולם? איך הרמזים לא הושמדו במשך הדורות? ולמה כל אחד מתחיל את המסע מחדש ולא מקבל את כל המידע מדורות קודמים?), אבל כשמתייחסים לסדרה כאל סדרה לנוער שהמטרה שלה היא בעיקר ההנאה וההרפתקאות ופחות התמקדות בהיגיון או דמויות מורכבות, אז משתדלים להתעלם מהחורים ופשוט מתרווחים ונהנים.

העלילה די מסתיימת יפה בספר העשירי, ולאחריו יש ספר 11 שמנסה לעשות לכל הסיפור סוג של סיום נוסף וגם פתח לעלילה חדשה. הוא מחולק ל4 חלקים שכל אחד נכתב על ידי סופר אחר, אבל הוא פשוט מיותר לחלוטין, מלא חורי עלילה ובאופן אישי ממליצה פשוט לוותר עליו.

לפי ויקיפדיה, לסדרה יש גם סדרות המשך, משחקי רשת ואפילו קלפים לאיסוף וכמובן שכבר מדברים על הסרטים שכנראה יצאו עפ”י הסדרה.

כתיבת תגובה

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יפה מאוד קראתי גם

  1. עידו

   ממש אהבתי, ממליץ לקרוא את סדרות ההמשך

 2. מדריגלית

  קראתי את כל הסדרה כולל את ‘וספרים נגד קהילים’ ו ‘בלי מעצורים’ וגם ‘בגידה’ ולדעתי ככל שהסדרה ממשיכה ככה היא נהיית פחות טובה מההתחלה… אבל עדיין זה מעניין. מומלץ!