שומרת הערים האבודות 8.5 – חשיפה [אהבתי]

שומרת הערים האבודות 8.5 חשיפה - ספרים מומלצים

שומרת הערים האבודות 8.5 – חשיפה / שאנון מסנג’ר

כן כן, לא התבלבלתי במספר. הספר הוא ספר 8.5, והוא ספר מיוחד.

על מה הספר?

[מכיל ספוילרים לספרים הקודמים!]

השליש הראשון של הספר הוא בונוסים: מפת הערים האבודות, איורים בצבע (!!!) של דמויות שונות כמו רו ובו או ליבי ואלווין, חידוני משחק, מתכונים לכמה מאכלים מהספרים כמו עוגיות עוגשמלו, ואיורים מתוך יומן הזכרונות של קיף – שמלווה אליהם גם הסבר על הזיכרון. בסוף הספר יש גם בונוס של נקודת המבט של לין.

שאר הספר הוא נובלה באורך של כ200 עמודים (להלן החצי של 8.5 – האורך הוא רק כחצי מספר רגיל בסדרה) שמתרחש מנקודת המבט של סופי וקיף לסירוגין, בדיוק בנקודה בה הסתיים בספר הקודם. את הספר “מורשת” – עזבנו עם שני קליף-האנגרים: באחד, קיף מעולף במצב שלא יודעים אם ומתי יתעורר, ובעיקר איזה שינוי יחול בו. האם הוא יהיה אותו קיף? אולי קיף מרושע? האם התוכנית של אמא שלו תעבוד? ובכלל מה התוכנית שלה? הקליף-האנגר השני הוא סביב המטמון שסופי ואורהלי רוצות לפתוח. הספר החדש “חשיפה” חושף בפנינו גם את השינוי שקיף עובר, וגם את סוד המטמון.

מה חשבתי עליו?

הנובלה ממשיכה את אותו קו של הספרים הקודמים, אבל ממש מרגישים את ההתפתחות וההתבגרות של הדמויות. סופי נפרדת לאט לאט מדמות המושיע של פיץ ובתלות בו, והופכת לעצמאית יותר – מתוך הבנה שהיא המנהיגה העתידית ובשביל זה יצרו אותה. קיף הוא כבר מזמן לא הקריקטורה של הליצן שפגשנו בספר הראשון, והזכרונות – כמו כן נקודת המבט מהצד שלו – עוזרים לנו להבין כמה הוא מורכב ורגיש הרבה יותר ממה שהיה נראה לנו בהתחלה.

אמנם את סילבני לא ממש פוגשים בנובלה, אבל כן קופצים לביקור אורחים שלא פגשנו מזמן: האחים של דקס, שמוסיפים המון לעלילה.

“לא אדע אם משהו עובד אלא אם כן תתחיל לאבד שליטה – ושיהיה ברור שבכלל לא איכפת לי אם תאבן את הילדים שלי. אולי אפילו אבקש ממך להשאיר אתם במצב הזה. לא יזיק לי קצת שקט.”

הנובלה ממש יפה ואני אוהבת את ההתמקדות בקיף ובהתפתחות של הדמות שלו. כרגיל היו המון בדיחות פנימיות מעולות, בעיקר מצד רו שאוהבת לצחוק על האלפים ועל ייסורי האהבה של סופי.

רו נאנחה וסתמה גם היא את אוזניה. “אפילו אטמי האוזניים שלכם מנצנצים. אתם האלפים, יש לכם בעיות רציניות.”

חשוב להבהיר שספר 8.5 הוא חלק מהסדרה לכל דבר. הוא לא ספין אוף והוא לא ספר צד, הוא חלק מהעלילה בדיוק כמו ספר 8 וספר 9 – הוא פשוט קצר יותר מבחינת האורך, הוא נכתב גם מנקודת המבט של קיף ולא רק של סופי, והוא מכיל תוספות.

מכל התוספות הכי אהבתי את האיורים שהיו פשוט יפהפיים, וגם היו מאד אמינים לתיאורי הדמויות בספר. הרגשתי שחלק מהאיורים היו ממש כמו שדמיינתי את הדמויות, וזה אומר שהספר היה כנראה מספיק מוצלח בתיאור שלהן…

אגב, אם תרצו להכין את המתכון לעוגיות עוגשמלו – מוזמנים לסרטון הדרכה מעולה (לינק כאן) של הקונדיטור זאביק, ומספרים לי שיצא מושחת במיוחד!


הוצאת כנפיים  וכתר ספרים | 288 עמ’ | תרגום: שרה קרן | יוני 2023


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה