פיל בחנות חרסינה [נחמד]

פיל בחנות חרסינה

פיל בחנות חרסינה / נאוה מקמל עתיר 

לחנות חרסינה ותיקה ומכובדת מגיע… פיל. הוא רק רוצה לקנות רקדנית פורצלן עדינה לכלתו האהובה, אבל בעלת החנות לא מרשה לו להכנס כי היא חוששת שהוא ישבור את הכלים העדינים. בכל זאת, פיל בחנות חרסינה… הפיל הנעלב עוזב את המקום, וכשהמוכרות מבינות את גודל הטעות הן מתחילות לנסות לאתר את הפיל כדי להתנצל…

“פיל בחנות חרסינה” הוא ספר מתוק עם מסר יפהפה, גם על דעות קדומות וגם על צמיחה מתוך קושי ומשבר. הוא כתוב כולו בחרוזים ובמקצב מדוייק למרות שהוא מעל 70 עמודים – נראה שהיתה פה עבודה קשה מאד. את הספר מלווים איורים עדינים ויפים של ליבי אקסלרוד.

העלילה חמודה ואהבתי מאד את המסר בסוף. בן ה16 טען שהעלילה בהתחלה על איך הוקמה החנות היתה ארוכה מדי ובן ה13.5 שלי התלונן שדווקא החלק בו המוכרות מחפשות את הפיל היה ארוך מדי. אבל הם הסכימו איתי שהמסר בסוף היה יפה – רק התבאסו איתי שלא גילו מה היה כתוב בפתק מהפיל.

הספר מגיע בכריכה קשה, מנוקד, מאוייר במלואו וכ-70 עמודים ולכן נראה כמו ספר ראשית קריאה, אבל המשלב השפתי והתחבירי שלו די גבוה:

אך כיון שהיה חסר-כל כלכלי
מכר בלי מיקוח כלי אחר כלי,
כי מה לו סרויס אם איננו יכול
לשים בו דבר מה בשביל לאכול?

מצד שני, בגיל יותר גדול – יש ילדים שיירתעו מספר שנראה “של קטנים” – עם ניקוד וחרוזים.

לכן, באופן אישי, למרות שיש צעירים שיבינו את הספר עם עזרה מההורים או מילון, ונוער צעיר שיוכלו להנות מהספר למרות שהוא נראה לקטנים יותר, אני חושבת שהספר הכי הכי מתאים דווקא למבוגרים – כספר מתנה לכבוד פרידה ויציאה לדרך חדשה – ובשביל זה הוא ממש מושלם.


ידיעות ספרים שאוהבים | 80 עמ’ | איור: ליבי אקסלרוד 


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה