עובדות מדהימות שחובה לדעת עד גיל 7 [אהבתי]

 

עובדות מדהימות שחובה לדעת עד גיל 7 / קתרין בררטון

"אם אתם אוהבים חיות או הרפתקאות, מדע או ספורט – פה תמצאו המון עובדות משונות ונפלאות…"
ואכן כמו שמבטיח הספר – בכל עמוד יש עובדה (ולפעמים יותר מאחת), והעובדות מתפרשות על תחומים שונים, אבל מסודרות בצורה נהדרת והגיונית – בדרך כלל יש כמה עובדות רצופות עם קשר ביניהן, למשל בעמוד 6 אנחנו לומדים על החדף שחייב לאכול משהו בכל שעתיים-שלוש ושהוא מסוגל לאכול שלשולים שגדולים מגופו, ובעמוד 7 אנו לומדים על כך שהקרוקודיל מסוגל לצום במשך שלוש שנים.
העיצוב של הספר נהדר ונותן אווירה קלילה ומשעשעת, ובכל עמוד יש איור משעשע וחמוד שמתאים לעובדות באותו עמוד.
היו בספר מעט עובדות שכבר ידעתי, אבל את הרוב לא הכרתי. מעניין אותי מאד האם כל העובדות בספר אכן אומתו, כי יש שם כמה עובדות שנשמעות מופרכות לחלוטין!

לחשופיות ולחלזונות יש בערך 27 אלף שיניים

או למשל –

תחנת כוח בהולנד משתמשת בקקי של תרנגולים כדי לייצר חשמל שמספיק ל-90,000 בתים.

בספר יש 96 עמודים ובכל אחד מהם *לפחות* עובדה אחת, לפעמים יותר, כך שמדובר ביותר מ100 עובדות נהדרות, מפתיעות ומשעשעות, שפשוט כיף לקרוא (וגם הרבה מהן על חיות שזה לגמרי התחום האהוב עלי בנוגע לידע כללי!).
עוד משהו שמאד אהבתי בספר – ואני לא יודעת הקרדיט למתרגם (יונתן יבין) או העורכת (תמר הוכשטטר) – זו ההתאמה לקורא הישראלי, למשל:

פשפש פצפון מסוגל לקפוץ לגובה של פי 200 מאורך גופו. בשבילכם זה בערך כמו לקפוץ לגובה של המגדל הגבוה ביותר בישראל: מגדל עזריאלי במתחם שרונה, תל אביב.

הספר מנוקד ומתאים בהחלט לראשית קריאה (קצר, פונט גדול, הרבה איורים, קליל), אבל גם אני כמבוגרת נהניתי ממנו מאד.
עם עובד – הוצאת ספרים | תרגום: יונתן יבין | איור: כריס דיקאסון | 98 עמ' | ינואר 2023

לרכישת הספר עם 10% הנחה באתר עברית לחץ כאן - קוד קופון realbooks22
לקבלת ההנחה באתר עברית הוסיפו בקופה את קוד הקופון realbooks22 הקופון תקף לכל הספרים ב"עברית חנות ספרים" כולל כפל מבצעים.

כתיבת תגובה