סיפור של כשף [אהבתי]

סיפור של כשף / כריס קולפר
סיפור של כשף הוא ספר ההמשך של סיפור של קסם, שמהווה סדרת פריקוול לארץ האגדות. את הסדרה אפשר לקרוא בנפרד גם בלי ארץ האגדות, אם כי מפספסים כמה קריצות לקורא עם רפרנסים לשם. ואם לא קראתם את ארץ האגדות – תקראו דחוף!!!
הסקירה מכילה ספוילרים לספר הראשון.
כשנה לאחר מאורעות הספר הראשון, החיים של בריסטל נראים טובים. יותר ויותר ממלכות מתירות את הקסם ומאפשרות שוויון זכויות לכולם, עוד ועוד ילדים מגיעים ללמוד בבית הספר לפיות ולקסם, ומועצת הפיות עסוקה בלסייע לאנשים בעזרת היכולות שלהן.
אבל המעבר החד מדחיה ושנאה לאהדה והערצה לא עובר לבריסטל בקלות, והיא מתמודדת עם מחשבות טורדניות שליליות שמדכאות אותה.
בנוסף, בריסטל רבה עם לוסי ולוסי מנסה את מזלה בבית ספר מתחרה – בית ספר למכשפות.
וזה לא הכל. אחווה מסתורית חוזרת אחרי מאות שנים, במטרה לשנות את החוקים החדשים ולאסור שוב את הקסם ושוויון הזכויות. וכמובן שהצעד הראשון הוא להרוג את בריסטל…
התקציר נשמע עמוס ואכן הספר נותן הרגשה שהוא מכיל הרבה מאד עלילות במקביל, אבל בסוף כולן משתלבות אחת עם השניה. גם בספר הזה, כריס קולפר משתמש בעלילה כדי להכניס מסרים שונים – הפעם על התמודדות נפשית עם דיכאון ופחדים.

“אני ממש מפחדת”, אמרה שמימית. “זה בסדר להודות בזה?”

אבל בניגוד לספר הראשון שכל החלק הראשון שלו הרגיש יותר כמו מניפסט מאשר ספר עלילתי וקסום, כאן המסרים משתלבים באופן הרבה יותר עדין ופחות מניפולטיבי.
הספר קצת יותר מפחיד מהספרים הקודמים. הוא כולל מכשפות, קללות וכשפים רעים, אחווה מסתורית ואכזרית, מיתות שונות ואפילו צבא זומבים. באופן כללי הוא גם מרגיש בוגר יותר. המתיקות הסכרינית של ארץ האגדות נשארת מאחור ומפנה מקום לדמויות שעוברות התעללות (בית המגף בספר הראשון), ביוש גוף, דכאון, וחוויית מוות.
האיורים שמלווים את הפרקים כרגיל מדהימים ביופיים, וממש משמח שאותו מאייר – ברנדון דורמן – מלווה את הספרים עוד מסדרת ארץ האגדות. לא יכולה לדמיין את הספרים בלעדיהם. גם הכריכות מהפנטות ויפהפיות.
הספר השלישי יצא לאור ממש עכשיו בחו”ל (A Tale of Sorcery, בהצלחה למתרגמים…), וממה שאני יודעת ההוצאה כבר עובדת עליו. יש למה לחכות! 🙂
הסדרה מתאימה בגדול לגיל 10 ומעלה, אולי עם הספר הזה אפשר לחכות עוד קצת עם הילד רגיש וחושש.
אריה ניר הוצאה לאור מודן הוצאה לאור | 304 עמ’ | תרגום: ענבל מלכה

כתיבת תגובה

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. בריסטול איב ביילי

    קראתי וזה פשוט ספר מושלם

  2. בריסטול איב ביילי

    קראתי וזה פשוט ספר מדהים!