ביל בול

סדרת ביל-בול / אן דו (איורים: ג’ולס פייבר)
בִּיל בּוּל הוא ילד לא קול במיוחד, לא מהיר במיוחד, אבל יש לו שם מאד מיוחד, שכל מי ששומע צוחק עליו. בכל זאת הוא מנסה להסתדר בבית הספר, עם החברים, עם הילדה שהוא אוהב, עם אחותו הגדולה והמעצבנת, אחיו הקטן והחיים באופן כללי.
סדרת ביל-בול, שבעברית יצא עכשיו הספר השני שלה, היא סדרה חמודה שמתאימה לגיל יסודי ומשלבת טקסט ואיורי קומיקס – קצת כמו “יומנו של חנון” (כנרת), ו”נייט הגדול” (כתר). גם כאן יש בספר המון שטויות מצחיקות ואיורים מופרעים שיגרמו לילדים לצחוק בקול.
בספר הראשון, ביל מתחיל בית ספר חדש בעיר חדשה ומנסה להשתלב בכיתה ולהכיר חברים. בספר השני, שממשיך את קודמו, ביל מתכונן למסיבת יום ההולדת של הילדה שהוא אוהב ומשתתף בסיור כיתתי בגן החיות.
אפשר לקרוא את הספר השני גם בלי הראשון, כי הוא דואג לעשות תקציר לכל מי שלא קורא לפי הסדר.
יש בספרים לא מעט בדיחות פיפי-קקי-גרעפסים-פלוצים שאני בטוחה שלא כל ההורים יאהבו. מצד שני, אם הילד שלכם לא חובב קריאה ואתם רוצים לגרום לו לקרוא בכל מחיר – זה בדיוק מסוג הספרים שכנראה יגרמו לו לשבת ולגמוע אותם. הטקסט די גדול ומנוקד והאיורים משעשעים, ורוב העמודים עם מעט טקסט יחסית כך שהוא לא מרתיע.
אן דו כתב (כן, זה גבר, לא אישה) גם את סדרת “ילד נינג’ה”. שם הספר “ביל בול” באנגלית, אגב, זה WeirDo – אני יכולה לנחש שהוא שאב את הרעיון משם המשפחה שלו עצמו…
ועוד שבח קטן למעצב/ת של הכריכה – כתוב בצורה ברורה מה ספר 1 ומה ספר 2, גם על העטיפה מקדימה וגם על השדרה. כל כך הרבה יותר נוח ככה.
תכלת הוצאה לאור | מאנגלית: רוני בק

כתיבת תגובה