מתי משקר [אהבתי]

מתי משקר - ספר ילדים - הוצאת כתר

מתי משקר / רוברט סטרלינג

מתי הוא דרקון מאד ידידותי, אבל לפעמים… הוא משקר. למשל, כשהוא שפך את החלב בטעות – הוא האשים את אחותו. יום אחד הוא בעט בכדור ושבר בטעות את חלון המאפיה של דב. כשמנסים לגלות מי שבר את החלון, מאשימים משום מה דווקא את שועל. מתי מתחיל להרגיש נקיפות מצפון – ומתברר לו שנקיפות מצפון זה לא דבר נעים במיוחד… כמובן שבסוף מתי מתוודה על האמת, הוא נושא בהשלכות – אבל תחושת ההקלה שווה את זה ועדיפה על פני סחיבת הסוד והאשמה.

“מתי משקר” הוא סיפור חמוד וחינוכי עם מסר מצויין, שמתאים לכל ילד בגיל הגן, במיוחד שזה גיל שבו הגבול בין אמת ושקר לא תמיד ברור לגמרי. המסר מועבר בצורה מאד יפה, והבחירה בחיות כגיבורי הספר היא בחירה טובה שמרחיקה את הילד מנושא רגיש ומאפשרת לו להסתכל עליו בצורה פחות טעונה, מהצד.

הספר גם מראה את תהליך התיקון שמתי עושה, וחלק ממנו הוא כתיבת מכתב סליחה לשועל. מכתב הסליחה תורגם באותיות דפוס וזה שימח אותי מאד – יש לפעמים נטיה לעצב מכתבים בכתב יד כדי לדמות מכתב אמיתי, אבל זה פחות מתאים לילדים צעירים שבגיל הזה כבר מתחילים לזהות אותיות וחלקם אפילו רוצה לנסות לקרוא לבד, וקריאת כתב יד היא רק השלב הבא.

האיורים בספר מאד נעימים ורכים, הדמויות ממש יפות ואין עומס פרטים ברקע.

הילדים שלי העירו בצדק שקצת הפריע להם שלדמויות קוראים “שועל” ו”דב” ולא “השועל” או לחילופין שמות כמו “מתי”, ושזה קצת היה מבלבל כי בעברית פחות מקובל להגיד משפטים כמו “ואז שועל אמר”. ראינו את זה בעוד ספרי ילדים שתורגמו, וזה מעניין מאיפה מגיעה הבחירה הסגנונית הזאת.


כתר ספרים | 32 עמ’ | תרגום: ארז אשרוב


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה