משעמם לי [אהבתי]

משעמם לי! מאת מייקל איאן בלק, הוצאת מטר, ספר לגיל הגן

משעמם לי / מייקל איאן בלק | איורים: דבי רידפת אוהי

לילדה אחת היה משעמם מאד, ואז היא מצאה תפוח אדמה. מה אפשר לעשות עם תפוח אדמה? שאלה טובה. אבל אז פתאום תפוח האדמה אומר לילדה: “משעמם לי!”. הילדה מוצאת את עצמה בויכוח עם תפוח האדמה בניסיון לשכנע אותו שילדים זה בכלל לא דבר משעמם ושהיא יכולה לעשות המון דברים כמו לקפוץ ולרקוד ולהסתובב. אבל שום דבר לא עוזר….

“משעמם לי” הוא ספר חמוד ממש שמעמיד מראה מול הילדים שתמיד באים להורים עם הטון המעצבן הזה – “משעמםם לייייייייי” ומצפים שההורים יעסיקו אותם. הספר נותן רעיונות שונים (אם כי אני לא בטוחה שילד שבמצברוח כזה יסתפק ב”לך לקפוץ”), אבל בעיקר משקף את ההרגשה של ההורים מול הטרוניה של הילד, כשהילדה בעצמה צריכה להתמודד עם אותו דבר בדיוק מול תפוח האדמה.

הספר מאד מצחיק, במיוחד עם הבעות הפנים של הילדה ותפוח האדמה, וגם בגלל הסוף המפתיע שלו. למרות שהספר מיועד לגיל הגן, גם הגדולים יותר קראו אותו והתגלגלו מצחוק, והספר אפילו סיפק להם תעסוקה לשיעמום: כל אחד בנפרד ספר כמה פעמים מופיעה המילה “משעמם” בספר (הגיעו ל90+).

האיורים של הספר בסגנון פשוט אבל הוא מתאים ממש לאווירה של הספר בעיני. כל העימוד של הספר יפה עם טקסט גדול שנצמד לאיורים בזוויות שונות וגדלים שונים והופך את הספר למעניין יותר.

בקיצור, ספר ממש נהדר ומתאים בול לילדים משועממים (וגם להורים מתוסכלים).


הוצאת מטר | תרגום: מיכל לבינסון | איור: דבי רידפת אוהי | 36 עמ’ | ספטמבר 2023


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר הוצאת מטר לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר הוצאת מטר.

כתיבת תגובה