ממלכת יוריקה! – מסע אל הדמיון [אהבתי]

ממלכת יוריקה! – מסע אל הדמיון / אופיר גוטמן | איורים: טל פלד
ליה בת ה9 בורחת בכעס ונרדמת באמצע היער. היא מוצאת את עצמה עולה בענן קסום לממלכת יוריקה – ממלכת הדמיון שבה הילדים ממציאים המצאות וחושבים על רעיונות. אבל המלכה הרעה השתלטה על יוריקה, והילדים לא יכולים לדמיין שום המצאה. ליה, יחד עם אחיה אריאל ושני חבריהם מיכל ועידו – מנסים להציל את הממלכה.
ממלכת יוריקה הוא הספר הראשון בטרילוגיית פנטזיה ישראלית לגיל יסודי, שמצליחה לשלב בין סיפור הרפתקה חלומי לספר העצמה שנותן כלים לפיתוח המחשבה. ליה וחבורתה נאלצים לפתור חידות שונות ולעמוד בפני בעיות, אבל הספר לא נותן רק את הפתרונות אלא מתמקד גם ובעיקר בדרך אליהם, ונותן את הדגש על היציאה מהקופסה: על כך שהפתרון הוא לאו דווקא מה שחשבנו, ושיתכן שיש אפילו יותר מפתרון אחד. הספר מאתגר את הקוראים למצוא עוד סוגי פתרונות ותשובות לשאלות ואפילו לחידות נוספות.
הילדים פוגשים גם ממציאים מפורסמים בתחומים שונים, כמו אלברט איינשטיין וסטיב ג’ובס, שכל אחד מהם נותן להם כלים והדרכה מנקודת המבט שלו. וכך הקוראים הצעירים מתוודעים גם להיכרות קלילה עם כמה מהאנשים ששינו את העולם…
הספר מתאים לגיל יסודי, אך הוא לא מנוקד. הוא מלווה באיורים מאד מאד יפים של טל פלד, בסגנון תלת מימדי וצבעוני מאד – מה שמתאים לכל האווירה החלומית של הספר.
אופיר גוטמן הוא המנכ”ל הישראלי הראשון של חברת הענק P&G. הוא כתב את הספר לבתו (ליה) כדי להעניק לה את כל הכלים היצירתיים שרכש בקריירה הארוכה שלו. התוצאה בהחלט מקסימה – ספר שמצליח להיות גם עם עלילה מעניינת, וגם חינוכי ומלמד.

כתיבת תגובה