ממלכת המקוללים [אהבתי]

ממלכת המקוללים - ממלכת הרשעים 2

ממלכת המקוללים (ממלכת הרשעים 2) / קרי מניסקלקו

לפני כמה דקות סיימתי לקרוא את “ממלכת המקוללים” ופשוט רצתי למחשב לכתוב את כל המחשבות שלי עליו. אמאאאא איזה ספר! הלב שלי עוד דופק. לא ציפיתי בכלל שספר פנטזיה רומנטית אפלה יהיה כל כך טוב. קראתי אותו באמצע שבוע וסיימתי בשלושה ערבים, למרות שכמעט תמיד אני קוראת רק בשבתות.

על מה הספר?

הספר הוא הספר השני בטרילוגיית ממלכת הרשעים. ספוילר לסוף הספר הראשון: אמיליה חותמת על עסקה עם השטן במטרה להגיע לגיהנום ולמצוא אחת ולתמיד את הרוצח של אחותה. הספר השני מתמקד באמיליה בגיהנום.

לא באתי הנה כדי למצוא אהבה, או כדי להפוך לנסיכה של בית זעם. באתי כדי לנקום. באתי כדי להיות מלכה. באתי כדי לחסל את השד שהרג את ויטוריה ולהציל את המשפחה ואת האי שלי מסכנה נוספת של פלישת שדים.

מה אהבתי?

  • קודם כל הספר פשוט מותח. עזבו רגע פנטזיה ורומנטיקה וכל זה. בהתחלה העלילה היתה איטית והתמקדה בדברים אחרים, אבל ככל שהעלילה התקדמה היא הפכה למהירה ומסתורית יותר. מצד אחד רציתי כבר להגיע לסוף ולדעת איך זה יגמר ומצד שני לא רציתי שהספר יגמר לי בכלל. לפחות מחכה לי עוד ספר שלם!
  • העולם הפנטסטי מעולה. יש בו הרבה מאד פרטים שבהתחלה נראים שוליים אבל אחרי זה מתגלים כרמזים מטרימים. גם כל מיני דברים שגלגלתי עיניים או חשבתי שהם לא הגיוניים – קיבלתי בהמשך תשובות על הכל והבנתי שהכל היה מתוכנן. הוא בעצם משלב שני סוגי עולמות – עולם המכשפות, עם האגדות, המיתוסים, הקללות והכשפים; וממלכת המקוללים – השדים, הגיהנום המרהיב, חוקי הגיהנום, הנסיכים השונים ועוד. וכמובן איך הכל משתלב ביניהם, איזה אגדות ומיתוסים השתבשו במהלך השנים ומה שמר על המקור, ועוד.
  • בסקירה של הספר הראשון כתבתי שנשארתי קצת מבולבלת לגבי כמה דברים בסוף הספר. היו פרטים שלא הסתדרו לי ולא התיישבו לי טוב. בספר הזה הכל נפתר ומתברר שצדקתי, ולא סתם הפרטים לא הסתדרו לי. קיבלנו הרבה מאד תשובות, ובמקביל גם נפתחו הרבה שאלות חדשות… אני מחכה כבר לקרוא את הספר השלישי.
  • למרות שהספר משדר מאד ספר אופל (גולגולת בכריכה), שבדרך כלל בספרות האירוטית מגיע עם תכנים קשים כמו אונס והשפלה ומסרים בעייתיים כמו זוגיות רעילה וכניעה – הספר הזה הוא ההפך לחלוטין. לא רק שאין בו אונס – חצי מהספר מדבר על החשיבות של ההסכמה ושל הבחירה החופשית. הוא מדבר על אהבה אמיתית מול משיכה מינית, על קשר הדדי שבו שני הצדדים שווים באמת. המסרים שלו יפהפיים. נכון שהטרופ שלו הוא משונאים לאוהבים אבל הוא משלב את זה עם קסם וקללות שמשפיעות על הרגש, ולכן זה הרגיש אמין יותר.

תשוקה ותאווה לא יכולות לבטל את חוסר האמון בינינו או את הסודות ששנינו מסתירים. קשר טוב נבנה על בסיס יציב של כנות, ואני אפילו לא ידעתי מה שמו האמיתי.

  • אהבתי ממש את הגיבורה, אמיליה. היא מתמודדת לאורך הספר עם היכולת להילחם ברצונות וביצרים, כדי להיות חופשיה באמת, ולא כבולה לתאוות. היא לא גיבורה כנועה – היא חכמה, היא זוממת מזימות, היא אמיצה. היא לא מושלמת, אבל אחרי ההחלטה המפחידה שהיא קיבלה והעסקה שהיא חתמה עליה – היא גם הרבה יותר מנוסה ועם ביטחון עצמי מאשר בספר הראשון. ראת’ כן קצת מושלם מדי. כלומר, החסרונות שלו הם מאד מובנים מאליהם – הוא שד, הוא נסיך הזעם, הוא מסוגל לרצוח ולהיות אכזרי, אבל בספר הם לא מרגישים כמו חסרונות אמיתיים.

    “אם הייתי רוצה אותך על הברכיים, [צנזורה צנזורה], בלי שום מחשבה משלך, הייתי גורם לזה לקרות. [צנזורה צנזורה]. שום דבר מזה לא מושך או מספק אותי. אני רוצה מישהי שוות ערך.”

מה פחות אהבתי?

  • אני מעדיפה את הספרים שלי עם פחות סמאט, תודה.

טריגרים ותכנים רגישים:

אלימות: יש מוות אלים של דמות אחת לפחות. יש דקירה בפגיון. יש כל מיני איומים וסכנות.
מיניות: בניגוד לספר הראשון, הפעם יש הרבה סצנות מיניות מפורטות. למרות שזה פחות לטעמי, אני עדיין ממליצה על הספר מאד. כמובן לגיל המתאים.


הוצאת ספרות שנוגעת | דצמבר 2023 | תרגום: ענבל מלכה | 398 עמ’


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה