מי שמוצא ראשון [אהבתי]

מי שמוצא ראשון / לינווד ברקלי
מיילס קוקסון, אדם עשיר ויזם מצליח, מקבל חדשות רעות: יש לו מחלה סופנית שתשפיע גם על התפקוד הפיזי וגם הקוגנטיבי תוך שנים ספורות. ולא רק זה, אלא שמדובר במחלה גנטית ותורשתית. מיילס קוקסון לא נשוי ואין לו ילדים, אך לפני יותר מ20 שנה הוא תרם זרע תמורת תשלום. האם יתכן שצאצאים שלו מסתובבים בעולם ובעוד כמה שנים יחלו גם הם? קוקסון מחליט לחפש אחריהם במטרה להוריש לכם חלק ניכר מכספו, כך שבמידה ואכן הם יחלו – לפחות הם יוכלו להשתמש בכסף כדי לחיות חיים טובים יותר או לקבל טיפול טוב יותר. אבל אז הוא מגלה שהוא לא היחיד שמחפש אותם, והצאצאים שלו נעלמים אחד אחרי השני.
“מי שמוצא ראשון” הוא ספר מתח כיפי ומרתק, ואני חושבת שהוא אחד הספרים שהכי אהבתי של לינווד ברקלי. הוא הזכיר לי את “מהלך לא מוצלח” המעולה שלו, במיוחד שבשניהם יש סצנת שיא משובחת (שכוללת מדרגות ואקדחים מהמערכה הראשונה). רק בשבילה שווה להפוך את הספר לסרט.
הספר הוא פחות ספר בלשי אלא יותר מתח עלילתי. הסופר מראה לנו כבר בשלבים ראשוניים את הצדדים של “הרעים” בסיפור, ויש יחסית מעט טוויסטים, אבל זה לא גורע בכלל מההנאה של הספר. הדמויות מעניינות, הדיאלוגים מצויינים, העלילה מרתקת, ובאמת זה ספר מתח שפשוט כיף לקרוא.
מעבר להיותו ספר מתח – הוא ספר שמצליח גם לרגש. הדמויות מעלות סוגיות מעוררות מחשבה: האם הייתם רוצים לדעת שאתם חולים במחלה סופנית כדי לנצל את הזמן, או שהייתם חיים את שארית הזמן שלכם בחשש והייתם מעדיפים לא לדעת? ומיהו הורה – האם אדם שתרם זרע אך לא גידל את הילד ראוי להיקרא “אבא”?
מחכה לעוד ספרים כאלה של לינווד ברקלי. באמת נהניתי מאד (מספיק בשביל שאקרא ואסיים אותו בסתם אחר צהריים של אמצע שבוע אפילו בלי לחכות לשבת).
תכנים רגישים וכו’: רצח, בגידה, ניצול קטינות, חטיפה.
מודן הוצאה לאור | 453 עמ’ | תרגום: מיכל כהן | ספטמבר 2022

כתיבת תגובה