מוות רחום (מרסי קילפטריק #1) [אהבתי]

מוות רחום (מרסי קילפטריק #1) / קנדרה אליוט
שלושה גברים זקנים ובודדים נרצחים באותו איזור שקט, והמשטרה חושדת שמדובר ברציחות שקשורות אחת לשניה. פרט מסויים באופן הרציחות גורם למשטרה לערב את ה FBI, וכך שני הסוכנים – מרסי ואדי – מצטרפים לצוות החקירה. אבל בשביל מרסי, לחקירה הזו יש רובד מיוחד נוסף: היא נאלצת לחזור לעיירת הולדתה ולפגוש שוב את משפחתה שאיתה ניתקה קשר לפני 15 שנה.
קנדרה אליוט מביאה בפנינו ספר מתח מצויין. אני לא יכולה להגיד שפתרון התעלומה (מי הרוצח/ת) מאד מפתיע, אבל זה לא היה קריטי כי כל העלילה עד לשם היתה מרתקת ומותחת.
מעבר לעלילת הבלשות, הספר גם נוגע בחייהם של קהילת ה”נערכים” – אנשים שנערכים לימי משבר שאולי יגיעו, שהממשלה תיפול, לא יהיה חשמל/אינטרנט/אספקת מזון. הם אוגרים מזון, אוספים חברים בעלי מקצועות שימושיים (כמו מיילדות) ולומדים להסתמך על עצמם בלבד. חלקם אמנם מטורללים שמאמינים בקונספירציות, אבל חלקם פשוט אנשים חכמים ומתוכננים שמעדיפים להתכונן לכל תרחיש ולא להיות תלויים באף אחד. וההצגה של האנשים האלו בספר, על כל המורכבות שלהם, עשויה בצורה כל כך מלאת אהבה, חמלה ומכילה, שזה פשוט נפלא.
כשראיתי את הספר בפעם הראשונה התאהבתי בכריכה, אבל חששתי שהוא יהיה יותר מדי קיטשי בשבילי (הוא מוגדר משום מה כרומן רומנטי בנוסף למתח). אז מתברר שזה ספר מתח יפהפה בלי שום תוספות מלאכותיות מעצבנות. אמנם יש סיפור אהבה שנרקם ברקע, באופן מאד עדין, איטי וטבעי, ומגיע רק לנשיקה בסוף – אבל לא משתלט על הסיפור או מנסה להכניס קטעים מיניים רק בשביל למכור. מבחינתי זה מושלם, ממילא הספר מספיק טוב בפני עצמו.
הספר הוא ראשון בסדרה מצליחה בחו”ל, ואני ממש מחכה לקרוא את ההמשכים. מרסי, הגיבורה הראשית, היא גיבורה שכיף לקרוא אותה. היא חזקה ואמיצה, אבל גם בעלת חולשות אנושיות, ובאופן כללי מרגישה מאד אמינה, והמורכבות שלה מעניינת. מאחר וזה ספר ראשון בסדרה, הסופרת עשתה בחוכמה כשהיא שילבה את החקירה עם סיפור הרקע של מרסי בלי שזה ירגיש מאולץ או כמו שתי עלילות מקבילות.
ולפי הכריכה, עומדת לצאת גם סדרת טלוויזיה אז בכלל כיף!
הוצאת ספרים אהבות – כנרת זמורה דביר | 360 עמ’ | נובמבר 2020 | תרגום: עדי שניידר

כתיבת תגובה