מאמני הדרקונים 4 [אהבתי]

מאמני הדרקונים 4 – כוחו של דרקון האש / טרייסי וסט
מאמני הדרקונים הם חבורה של ארבעה ילדים עם יכולות מיוחדות לתקשור עם דרקונים, שנלקחו על ידי המלך רולנד כדי לאמן את הדרקונים הסודיים שלו. כל ילד הוא מאמן של דרקון או דרקונית אחרת, ולכל דרקון יש כוח מיוחד משלו. בסך הכל הגיבורים הם שני בנים ושתי בנות, שני דרקונים ושתי דרקוניות.
בספר הראשון התמקדנו בדרייק בן ה8 עם הדרקון שלו – תולע דרקון האדמה; בספר השני – באנה וקפרי דרקונית האור; בשלישי – בו ושו דרקונית המים. בספר הנוכחי – הרביעי בסדרה – אנחנו מתמקדים באחרונים החביבים: רורי ו-וולקן דרקון האש. אבל גם העלילה מסתבכת, ומלדרד הרשע מופיע בעצמו לראשונה עם דרקונית ההידרה שלו.
מאמני הדרקונים היא סדרת פנטזיה משובחת לגיל ראשית קריאה. יש בכל ספר 120 עמודים אבל הטקסט מלווה בהרבה מאד איורים והכתב די גדול כך שאין המון מלל והספרים מתאימים בדיוק לגיל. בנוסף, הפרקים קצרים ומאפשרים הפסקות תכופות לילדים שעדיין לא קוראים באופן מאד שוטף, או להורים שמקריאים את הספר לפני השינה.
בן ה6.5 שלי התחיל עם הסדרה בשנה שעברה, כשיצא הספר הראשון. את הספר הראשון הקראנו לו, את השני הוא כבר התחיל לקרוא לאט בעצמו (ואז חזר וקרא בעצמו את הראשון), ואת השלישי הוא כבר קרא באופן שוטף. עכשיו כשיצא הרביעי היה ממש כיף לראות אותו מתלהב כשהספר הגיע, וגם תוך כדי קריאה הוא לא הפסיק לשתף אותי בחוויה: “אמא, אני יכול לעשות לך ספוילר? בבקשההה?? כתוב שלמלדרד יש תוכנית!”, או – “אמא אל תדאגי, בטוח שהסוף יהיה טוב!”
האיורים של הספר נהדרים ואני ממש אוהבת אותם. הם מוסיפים המון לסיפור ולחוויה של הקורא/ת. מה שעוד נחמד בספר זה שהוא באמת מתאים גם לבנים וגם לבנות, ושהילדים והדרקונים מחולקים בין המינים באופן שווה.
הוצאת כנפיים – ספרים לילדים ולנוער ו- כתר ספרים | 128 עמ’ | תרגום: רונית רוקאס | איור: גרהם האוולס | נובמבר 2022

כתיבת תגובה