ליאור חייב להיות הכי גיבור [אהבתי]

lior

ליאור חייב להיות הכי גיבור / ענת ליבנה 

ליאור רוצה תמיד להיות הכי טוב בהכל. להיות הגיבור, המנהיג, זה שזוכה במקום ראשון בכל דבר. קשה לו לוותר על המקום הזה לילדים אחרים, או להתמודד עם הפסד. בקיצור – כל דבר שלא מושלם.
כשיום אחד ליאור נאלץ להתמודד עם כמה מקרים כאלו והוא מתוסכל מאד, אבא שלו עוזר לו למצוא זווית אחרת למצב.

כמו בספר הראשון של ענת (נועה חייבת שמלה מסתובבת) – ענת לוקחת התנהגות מאד מוכרת ונפוצה אצל ילדים, ובצורת סיפור מעניין היא מזמינה אותם לקבל זוית ראיה קצת אחרת בשביל להבין מה באמת חשוב.
הספר היה נהדר. הציורים חמודים. הסיפור כתוב היטב. ואפילו נועה מהסיפור הקודם מגיעה להופעת אורח והופכת להיות האבירה שמצילה את ליאור מהמגדל, כשהוא מבין שמותר לו לא להיות תמיד האביר!

אהבתי מאד גם שליאור פנה לאבא שלו – ולא השטאנץ הקבוע של לדבר עם אמא ושרק אמא נותנת עצות. 2020 והורות שוויונית זה כאן! גם לאבות איכפת מהילדים שלהם! (האמא מופיעה בהמשך, אל תדאגו, היא לא מקופחת 🙂 )

בסוף הספר יש גם כפולת עמודים חמודה מאד עם רשימת שאלות שההורים יכולים לשאול את הילדים שלהם על איך עבר עליהם היום בגן/בבי”ס, במקום ה”איך היה” הרגיל שמזמין תשובות משעממות כמו “בסדר”.

את הספר הקראתי לבן ה4.5 שלי שקיבל גם הקדשה אישית מענת והיה בשוק לראות את השם שלו בספר 😉 אבל אחר כך בן ה8 שלי גם קרא ואמר לי “אמא, הספר הזה באמת טוב”….

כתיבת תגובה