לא רוצה לקום היום! [אהבתי]

לא רוצה לקום היום! / רות אורן | איורים: כרמל בן עמי
ביום ראשון אבא בא להעיר את תום אבל תום רוצה להמשיך לישון. גם ביום שני אבא מעיר את תום עם שיר וחיוך, אבל תום לא רוצה לקום. וכך בכל יום… עד שמגיעה שבת, ומה קורה בשבת? אם אתם הורים – אני בטוחה שתוכלו לנחש 😉
“לא רוצה לקום היום” מתאר סיטואציה משעשעת שקורית כמעט בכל בית: בכל בוקר בקושי מגרדים את הילד מהמיטה, אבל דווקא בשבת כשאפשר לישון עוד קצת ולהתפנק מתחת לפוך, הילדים נזכרים לקום בשש בוקר ולהעיר את כל הבית.
הסיפור מורכב משורות קצרות וחרוזים שהופכים את הספר לכיפי לקריאה ולהקראה (בשלב מסויים הבן שלי ממש נתן לספר הזה מנגינה שהמציא), והרבה משפטים שחוזרים על עצמם – שזה מושלם לגילאים קטנים שאוהבים לחזור עם ההורה על המשפטים המוכרים (כמו “תירס חם, בים בם בם”).
גם האיורים של כרמל בן עמי מקסימים ומוסיפים לסיפור רובד נוסף: על הכריכה אפשר לראות את תום ישן עם הבובות שלו – הדב, הפיל, הדבורה ועוד, ובסיפור עצמו אבא מעיר את תום עם שירים מתחלפים כמו “בוקר טוב, בוקר טוב, גם לפיל וגם לדב” ובאיור אפשר לראות ליד המיטה של תום את החיות המוזכרות בשיר – אבל לא כבובות אלא כחיות גדולות ואמיתיות שתום מדמיין.
פה במשפחה אהבו מאד את הספר, הבן שלי בגן צחק מאד וקרא אותו שוב ושוב. בעיני זה ספר שיכול להכנס בקלות לשורת הקלאסיקות לצד תירס חם, דירה להשכיר והבית של יעל.

כתיבת תגובה