יש נסיכות עם משקפיים

יש נסיכות עם משקפיים / תמר בן אביר (שומר) Tamar Ben Abir
נועה רוצה לשחק בגן ולקבל את תפקיד הנסיכה, אבל ענתי לא מוכנה: היא טוענת שאין דבר כזה נסיכות עם משקפיים. נועה חוזרת הביתה עצובה, וההורים שלה מצליחים להראות לה בתהליך הדרגתי ויפה שאפשר להיות גם נסיכה וגם עם משקפיים, ומה שחשוב באמת זה מה שהיא בפנים.
“יש נסיכות עם משקפיים” מאפשר לכל ילד להבין שכל אחד יכול להיות מה שהוא רוצה ומי שהוא רוצה – ולא משנה אם יש לו משקפיים, אם הוא נמוך, אם יש לו עור בצבע אחר – מה שמשנה זה לא התיאור החיצוני או הבגדים שלנו (כתר, גלימה) אלא מי שאנחנו.
כאמא משקפופרית לארבעה בנים משקפופרים (אחד מהם כבר מגיל קטן מאד), הספר בעיני עם מסר מאד מאד חשוב. אמנם לא היו לנו בעיות מיוחדות סביב המשקפיים עד כה, אבל אני יודעת שלילדים אחרים יש והם חווים דחיה בגלל המשקפיים, או בגלל כל סממן חיצוני אחר. ספרים כאלה עוזרים לחזק את הביטחון העצמי והדימוי העצמי, ולהתמודד עם הקשיים החברתיים סביב זה.
האיורים של רמי טל מדהימים כמו תמיד. פשוט כיף להסתכל. גם הקטן זיהה את האיורים ואמר שהילדים בציור נראים כמו הילדים ב”הילדה שניסתה” או “רועי אמר”.
עוד משהו שאהבתי זה שאמנם רוב הספר מתרחש עם הליווי של אמא, אבל לקראת הסוף גם אבא מצטרף כחלק מהותי בבית – הוא הכין להם ארוחה, והוא עוזר גם לנועה להבין שהיא נסיכה. בעיני חשוב שספרים יראו שוויון בבית, ששני ההורים מעורבים בגידול הילדים.
משהו אחד שהפריע לי – בהקראה היה לי קצת קשה שחלק מהשורות בחרוזים וחלק לא, הייתי מעדיפה שיהיה אחיד כי זה קצת בלבל אותי.

הוצאת מטר | אפריל 2022 | איורים: רמי טל Rami Tal

 

כתיבת תגובה