ילד נינג’ה 7 [אהבתי]

ילד נינג’ה 7 / אן דו | איורים: אנטון אדמין
ילד נינג’ה היא סדרה חמודה לנוער צעיר. היא מספרת על נלסון, ילד שהוא בעצם גיבור-על נינג’ה, שגר עם אמא שלו, סבתא שלו ובן דוד שלו קני. אבא שלו נחטף ע”י ד”ר קיין הרשע (שהוא בעצם האח התאום שלו) שהשתיל לו שבב שמחייב אותו לעשות כל מה שהוא אומר. כמו בכל סיפור גיבורי על – ד”ר קיין רוצה להשתלט על העיירה (והעולם), ונלסון וקני נלחמים בו, תוך שהם מנסים גם לשרוד בבית הספר ובחיים שלהם כילדים רגילים-כביכול.
בספר ילד נינג’ה 7, נלסון וקני גונבים את ההמצאה המדהימה של סבתא שלהם, בשביל פרוייקט מדע בית ספרי. ההמצאה היא בעצם כפפה מיוחדת שיכולה להקים צעצועים לתחיה. הבעיה היא שד”ר קיין חוטף את הכפפה, ומנסה להרוס את העיר בעזרת צעצועים מרושעים. כמובן שנלסון וקני מצליחים לנצח אותו זמנית, עד הספר הבא…
הסדרה חמודה מאד. היא מיועדת לנוער צעיר, יש בה פונט די גדול ואיורים, אבל היא לא מנוקדת ולדעתי קצת חבל. בניגוד לסדרה השניה של אן דו – “ביל בול” – כאן הסדרה לא מכילה בדיחות פיפי-קקי-פלוצים והיא יותר מעודנת.
אגב מתברר שהתחלף מאייר באמצע הסדרה, אבל המאייר הנוכחי ממשיך את אותו קו וההבדלים קטנים יחסית, אין שינוי קיצוני בדמויות ובסגנון הציור. אישית מאד אהבתי את האיורים הקרירטוריים, הם זורמים והומוריסטים.
תכלת הוצאה לאור | 186 עמ’ | כריכה קשה, מאוייר, לא מנוקד | מאנגלית: רוני בק

כתיבת תגובה