השושלת 2 – מלכה [אהבתי]

השושלת 2 – מלכה / קתרין מקגי
הספר השני (והסוגר) של דואולוגיית השושלת, ממשיך לספר לנו על קורות בית המלוכה האמריקאי. למי שפספס או שכח את מה שקרה בספר הקודם (זהירות, ספוילרים): ביאטריס יורשת העצר מאוהבת בקונור, שומר הראש שלה, אבל נאלצת להתחתן בנישואין פוליטיים עם טדי, שבכלל רוצה להיות עם סמנתה – אחותה של ביאטריס. ג’פרסון, הנסיך, אחיהם של ביאטריס וסמנתה, יוצא עם נינה, החברה הכי טובה של סמנתה, בעוד דפני – האקסית שלו שבגדה בו עם איתן חברו הטוב – מנסה לחזור אליו בכל מחיר, ולא משנה מי עומד בדרך.
מסובך? זה לא הכל. הספר הראשון מסתיים במותו של המלך, ובכך שביאטריס נאלצת להפוך למלכה בגיל 22. ולא סתם מלכה, אלא המלכה הראשונה של אמריקה, אחרי דורות של מלכים גברים בלבד.
הספר השני ממשיך מאותה נקודה שבה עצרנו בספר הראשון. בין כל משולשי ומרובעי האהבה ובין שמלות נשף ומסיבות סטודנטים, אנחנו ממשיכים להתוודע לנבכי הנפש של הדמויות המתלבטות והמתחבטות ולחיי האהבה הסוערים שלהן. אבל חוץ מהזוגיות הרומנטית, יש לא מעט התייחסות לסוגיות בוערות אמיתיות כמו היחס לנשים, יחס לשחורים, ועוד.
שיהיה ברור, לא מדובר בספרות גבוהה, ולמרות הניסיון להציג את הספר כפנטזיה/היסטוריה אלטרנטיבית, זה לא באמת העיקר בספר. הספר הוא פשוט גילטי פלז’ר כיפי, אסקפיזם טהור ורומנטי. יש בו קיטשיות, אבל היא כיפית, צעירה וקלילה. אם בא לכם רומן נעורים סוער ורומנטי, ועל הדרך קצת בית מלוכה ונסיכות – הדואולוגיה הזו בול בשבילכם.
בניגוד לספרים אחרים בז’אנר, הספר הזה דווקא לא מנסה להעביר מסר של “תתחתני בכל מחיר”, אלא – תהיי עצמך, תעשי מה שחשוב ונכון, ותמצאי את האיזון בין שניהם.
הספר מיועד לנוער בוגר (תיכון) ויש בו התייחסות למין, אם לא ממש מפורט וגרפי.

מודן הוצאה לאור | 367 עמ’ | נובמבר 2021 | תרגום: דורית בריל-פולק

כתיבת תגובה