הילד הכחול #2 – והסוס המעופף

הילד הכחול 2 והסוס המעופף

הילד הכחול והסוס המעופף / נדב נחמני

את הספר קיבלתי לסקירה כבר לפני כמה ימים אבל לקח לי זמן לחלץ אותו מהבן שלי שפשוט קרא אותו בלופים בלי הפסקה. כל פעם ששמעתי צחוק מכיוון הספה או המיטה הבנתי שהוא כנראה קורא שוב את הספר… (בזמן שאני כותבת את השורות האלו – ולקחתי לו את הספר בשביל זה – הוא פשוט הלך לקרוא בינתיים שוב את הספר הראשון בסדרה).

על מה הספר?

הילד הכחול והסוס המעופף הוא הספר השני בסדרת הקומיקס המעולה לראשית קריאה שכתב ואייר המאייר והקומיקסאי נדב נחמני. בספר הנוכחי, נדב והכלב שלו בארט מצליחים לנהל חיי חברה די טובים ויש להם כבר חבורה שלמה שאיתה הם נוהגים לשחק במשחקי כדור ומשחקי דמיון. יום אחד מצטרפת לכיתה ילדה חדשה והחבורה לא לגמרי יודעת איך להתייחס אליה. במקביל, הכיתה מתכוננת להעלות הצגה שמבוססת על המיתולוגיה, וזה מרגש מאד את כולם!

מה חשבתי עליו?

כמו בספר הראשון, העלילה משלבת בין חיי יומיום של ילדים בגיל הזה, לבין מסרים יפים ומשמעותיים – וכל זה לא בא על חשבון סיפור עלילתי מעניין והומוריסטי. המסר העיקרי של הספר מתמקד בעיקר בנושא הפחד והיכולת שלנו להתגבר עליו ולעמוד מולו. הילדה החדשה, גיל, צריכה להתגבר על הפחד ולשיר לפני כולם, ואילו נדב צריך להתגבר על החשש לפנות לתלמידה החדשה ולדבר אליה, למרות שאח שלו עלול לצחוק עליו ולמרות ששאר החבורה לא ממש מחבבת אותה.

הסצנות בספר מעולות – למשל בקטע שבו נדב רב עם אחיו הגדול וזה היה שיקוף מדוייק של מריבות האחים אצלנו בבית, וצחקתי מזה ממש. יש גם קטע משעשע וקצת מטא בספר, שבו נדב מציע לצרף את הילדה החדשה לחבורה, ואומרת שאין להם מספיק בנות בחבורה, ומי שמתנגדת זו דווקא שירה – הבת היחידה בחבורה. זה כל כך קלאסי שדווקא הבת תרצה תהמשיך להישאר להיות יחידת סגולה. אבל אל תדאגו, עד סוף הספר שירה כבר תשנה את דעתה…

האיורים של הספר נהדרים, והעובדה שלכל דמות יש צבע שונה עוזרת מאד להבדיל בין כולם. בניגוד לקומיקסים “מבולגנים” – הקומיקסים של נדב מסודרים בריבועים רגועים, מה שמתאים מאד לגיל הזה, וקל לעקוב אחרי העלילה. הטקסט כתוב בגובה העיניים ומנוקד. בקיצור – גם מבחינה ויזואלית הספר מושלם לשלב ראשית קריאה.

הסדרה מבוססת על החוויות האישיות של נדב כילד, ואולי זה מה שהופך אותה לכל כך אותנטית עבור הילדים. כמובן שהעובדה שנדב מצליח לקחת את החוויות האלו ולהעביר אותן בצורה מעניינת ומותאמת לילדים – זה החלק המדהים באמת.

כל בני הבית (חוץ מאחד שעוד לא יודע לדבר) אישרו שמדובר בספר מעולה, מצחיק, חינוכי ונהדר 🙂

נ.ב. נדב נחמני אמר שהוא החביא בספר כל מיני ביצי פסחא – בינתיים הצלחתי למצוא את איש הסופגניה (קומיקס מעולה שנדב מפרסם מדי חנוכה) אבל אמשיך לחפש עוד 🙂


כנרת זמורה דביר | 143 עמ’


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר הוצאת כנרת לחצו כאן. לקבלת 15% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר הוצאת כנרת.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה