הילד הכחול [אהבתי]

הילד הכחול

הילד הכחול / נדב נחמני

על מה הספר?

נדב הוא ילד די רגיל. הצעיר במשפחה אחרי 2 אחים ולא מקובל במיוחד. כשהוא רואה את תשומת הלב שמקבל טל, חברו לכיתה, אחרי שהוא מביא ארנב – נדב מחליט לאמץ כלב רק כדי לזכות ביחס דומה מחבריו. במקביל, נדב מתמודד עם התחושות שלו בעזרת הכנת קומיקס גיבורי על (שאולי מזכיר קצת במידה חשודה את החיים שלו). הספר מלווה את נדב במעין סיפור התבגרות מתוק סביב החברות עם הכלבלב וההתפתחות של הקומיקס.

מה חשבתי עליו?

“הילד הכחול” הוא בעצם קומיקס שמבוסס על החיים האמיתיים של נדב נחמני והכלב שלו. ההתפתחות סביב היחס של החברים לנדב היא מאד מרגשת ונוגעת ללב, ואני חושבת שהרבה מאד ילדים יוכלו להזדהות איתה. לצד הסיפור המרגש והמתוק יש גם לא מעט הומור – בטקסט, בסיטואציות ובהבעות הפנים של הדמויות. אפילו אני כמבוגרת מצאתי את עצמי צוחקת בקול.

הקומיקס בנוי בצורה מאד מסודרת ונעימה לעין, מה שמקלה מאד על הקורא הצעיר לעקוב אחרי העלילה. גם בחירת הפונט נהדרת. הקומיקס מנוקד, מה שהופך אותו למושלם לראשית קריאה. בגלל שגיבור הסיור כותב קומיקס והוא משולב בעלילה, זה יצר מצב של קומיקס בתוך קומיקס – אבל אהבתי את הצורה שבה נדב עשה את הקומיקס של הילד הכחול שיהיה מאד שונה מהקומיקס הרגיל של הספר ויהיה אפשר להבדיל ביניהם בקלות.

את הספר קראתי בשבת, כשהבן שלי (כיתה א’) נושף בעורפי שאסיים כבר לקרוא כי הוא רוצה גם. כלומר, מילולית נשף בעורפי – נתלה עלי כדי להצליח לקרוא חלקים בזמן שאני קוראת, ובדק כל פעם באיזה עמוד אני וכמה נשאר… כשהגיע תורו, הוא כל כך נהנה מהספר, שקרא אותו כמה פעמים רצוף במהלך השבת, ובמוצאי שבת הלך מיד להכין קומיקס “הילד הכחול” משל עצמו (בואו נגיד שאם הוא היה רוצה לפרסם את זה הוא היה מקבל תביעה על העתקה 😉 ).

בסוף הספר כתוב שזה הספר הראשון בסדרת הספרים הילד הכחול אז אני בהחלט מצפה לספרים נוספים שיצאו! ממליצה בחום לגילאי ראשית קריאה: הקומיקס הופך את הקריאה להרבה יותר נעימה ולא מפחידה (כמות איורים מול כמות טקסט), יש ניקוד, האיורים ברורים, העלילה יפה וחינוכית ולא מטופשת – אבל גם לא מטיפנית ומשעממת.

בינתיים, עד שהספרים הבאים יצאו, ממליצה בחום לעקוב אחרי הקומיקסים של נדב בפייסבוק/אינסטגרם, ביניהם סדרת האיש הכחול, איש הסופגניה, גיורא, ועוד.


כנרת זמורה דביר | 135 עמ’ | נובמבר 2022


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר הוצאת כנרת לחצו כאן. לקבלת 15% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר הוצאת כנרת.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה