הג’ירף שגרד לו באף [אהבתי]

הג’ירף שגרד לו באף / דוד טל-ריבלין, אייר: רותם להב

לבובת הג’ירף שבחדר של יואב יש בעיה: מגרד לה האף!
הג’ירף מנסה לפנות לבובות החיות שסביבו כדי לבקש עזרה, והן באמת רוצות לעזור אבל לא ממש מצליחות, ולכל אחת יש סיבה אחרת למה היא לא יכולה או לא מצליחה לעזור. בסוף אחרי כל הנסיונות, העזרה מגיעה ממקור לא צפוי…
הספר מיועד לילדי הגן ובנוי בחרוזים חמודים. יש מעט מלל בכל דף – בין 2 ל8 שורות, וזה מצויין ותואם גיל. יש בספר חזרתיות חמודה על העלילה – בכל פעם הג’ירף פונה לחיה אחרת והחיה עונה לו, כך שקל לילד לעקוב ולדעת למה לצפות. לספר יש מסר מקסים של עזרה לזולת, הכלה ואהבה ללא תנאי, והמסר מבוסס על אירוע ששינה את החיים של הסופר עצמו.
בכל פעם שהג’ירף פונה לבובה אחרת, הוא מבסס את הבקשה לעזרה על בסיס דמיון משותף ביניהם, ויש בזה משהו מאד יפה שגם מלמד מעט על חיות שונות – קרני האייל, הצוואר של בת היענה, האיטיות של הצב… כך שבכלל מדובר בבונוס גדול.
את הספר מלווים האיורים של רותם להב, שזה הספר הראשון שהוא מאייר. האיורים של רותם פשוט מושלמים לספר הזה – הוא מאייר את הבובות בכל כך הרבה חן שהן מרגישות כמעט כמו בובות חיות: זוויות האיור, הבעות הפנים, ואפילו הכתמים של הג’ירף שקופצים לו מהגוף באחד האיורים כדי להמחיש כמה הגירוד מציק לו. הספר כולו מאוייר בשחור-אפור-לבן וקווים עדינים, ובכל עמוד רק הג’ירף והחיה שעוזרת לו הם צבעוניים, וזו בחירה אומנותית כל כך מדוייקת ויפהפיה. מדובר באחד מספרי הילדים הכי יפים שפגשתי.
מזכירה שגם את הספר הזה ניתן לרכוש באתר של אגם עם קופון ההנחה realbooks שנותן 10% על כל הספרים באתר כולל כפל מבצעים!
אגם הוצאה לאור | 38 עמ’ | מאי 2023

כתיבת תגובה