הג’ירף שגרד לו באף [אהבתי]

הג'ירף שגרד לו באף

הג’ירף שגרד לו באף / דוד טל-ריבלין, אייר: רותם להב

על מה הספר?

לבובת הג’ירף שבחדר של יואב יש בעיה: מגרד לה האף! הג’ירף מנסה לפנות לבובות החיות שסביבו כדי לבקש עזרה, והן באמת רוצות לעזור אבל לא ממש מצליחות, ולכל אחת יש סיבה אחרת למה היא לא יכולה או לא מצליחה לעזור. בסוף אחרי כל הנסיונות, העזרה מגיעה ממקור לא צפוי…

מה חשבתי עליו?

הספר מיועד לילדי הגן ובנוי בחרוזים חמודים. יש מעט מלל בכל דף – בין 2 ל8 שורות, וזה מצויין ותואם גיל. יש בספר חזרתיות חמודה על העלילה – בכל פעם הג’ירף פונה לחיה אחרת והחיה עונה לו, כך שקל לילד לעקוב ולדעת למה לצפות. לספר יש מסר מקסים של עזרה לזולת, הכלה ואהבה ללא תנאי, והמסר מבוסס על אירוע ששינה את החיים של הסופר עצמו.

בכל פעם שהג’ירף פונה לבובה אחרת, הוא מבסס את הבקשה לעזרה על בסיס דמיון משותף ביניהם, ויש בזה משהו מאד יפה שגם מלמד מעט על חיות שונות – קרני האייל, הצוואר של בת היענה, האיטיות של הצב… כך שבכלל מדובר בבונוס גדול.

את הספר מלווים האיורים של רותם להב, שזה הספר הראשון שהוא מאייר. האיורים של רותם פשוט מושלמים לספר הזה – הוא מאייר את הבובות בכל כך הרבה חן שהן מרגישות כמעט כמו בובות חיות: זוויות האיור, הבעות הפנים, ואפילו הכתמים של הג’ירף שקופצים לו מהגוף באחד האיורים כדי להמחיש כמה הגירוד מציק לו. הספר כולו מאוייר בשחור-אפור-לבן וקווים עדינים, ובכל עמוד רק הג’ירף והחיה שעוזרת לו הם צבעוניים, וזו בחירה אומנותית כל כך מדוייקת ויפהפיה. מדובר באחד מספרי הילדים הכי יפים שפגשתי.


אגם הוצאה לאור | 38 עמ’ | מאי 2023


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר אגם לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר אגם.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה