דם קר

דם קר / רוברט ברינדזה
אריקה פוסטר החוקרת המשטרתית מוזעקת לזירת פשע – מזוודה שנמצאה על שפת נהר התמזה ובתוכה גופה מבותרת. הפשע הזה מתקשר לפשע דומה – לפני שבוע נמצאה מזוודה דומה, גם היא עם גופה מבותרת. האם יש להם עסק עם רוצח סדרתי?
אריקה פוסטר היא גיבורת סדרת המתח של רוברט ברינדזה, וזה הספר החמישי בסדרה, שיצא ממש עכשיו בעברית. כל ספר אמנם עומד בפני עצמו, אבל יש קשרים בין הספרים ברמת החיים האישיים של פוסטר, וחבריה במשטרה (מי קודם, מי נפצע, בין מי למי נוצר קשר רומנטי ועוד). קראתי בינתיים רק את הספר השלישי והחמישי, ואין ספק שהחמישי טוב הרבה יותר.
כבר בשלב מוקדם בעלילה אנחנו מכירים דמות נוספת – נינה – שאנחנו עוד לא יודעים מה הקשר שלה לעלילה. האם היא הרוצחת? האם היא הגופה במזוודה? האם היא עדת מפתח? אולי משהו אחר לגמרי? ולאט לאט הספר עובר בין שתי העלילות – בין אריקה לנינה – ומביא לנו בהדרגה עוד ועוד רמזים והתפתחויות.
היו כמה נקודות שבעיני היו קצת לא אמינות, למשל איך זה יכול להיות שעבר יותר משבוע מאז מציאת המזוודה הראשונה ואף אחד לא חקר את זה, ולא קפץ מיד כשהתחילו את החקירה אלא רק במקרה כי אחד החוקרים הכיר את התיק? יש להם משטרה מאד לא יעילה כנראה. אבל למרות הנקודות הלא אמינות (בעיני), הספר הצליח לשמור על רמת מתח גבוהה, באווירה בריטית מאד (הם כל הזמן שותים תה! זה לא יאמן).
אם עוד לא יצא לכם לקרוא ספרים של ברינדזה אני מניחה שכדאי להתחיל מהספר הראשון – הנערה בקרח. עוד לא קראתי אבל הוא קיבל ביקורות מצויינות ב”עברית” ודירוג טוב.
תכנים רגישים, טריגרים וכדו’: רמת אלימות גבוהה (גופות מבותרות במזוודה אמור כבר לגרום לכם להבין את זה). יש גם פה ושם סצנות מיניות וגם אונס. יש גם טריגר של זוגיות אלימה וחטיפת ילדים.
רימונים הוצאה לאור | 326 עמ’ | אוגוסט 2021 | תרגום: ירון פריד

כתיבת תגובה