גוב האריה [אהבתי]

גוב האריה / קתרין סיינט ג’ון
בל מוזמנת להפלגה מפנקת בת שבעה ימים לכבוד יום הולדתה של חברתה סאמר, אותה היא מכירה מאז שהיו נערות. סאמר מזמינה גם את אמה, אחותה, וכמה חברות נוספות לחגוג איתה, והכל על חשבונו של החבר החדש שלה ג’ון, שגדול ממנה בעשרות שנים – אבל עשיר כקורח. כשבל מגיעה, היא מתחילה לחשוד בכל מיני דברים שנראים לה מוזר. עד כמה היא באמת מכירה את סאמר? ועד כמה כסף יכול לשנות אנשים?
“גוב האריה” מתחיל קצת כמו רומן בנות, חברות שיוצאות להתפנק על יאכטה ולטייל באירופה, מדברות על דייטים ועל מניקור, אבל ככל שהעלילה ממשיכה – היא נהיית יותר ויותר מותחת, ועוד דברים מתגלים ומשנים את התמונה.
הספר עובר לסירוגין בין העלילה הנוכחית – היאכטה – לבין הקשר בין בל לסאמר מאז שהיו נערות עד היום, כשאנחנו מבינים בהדרגה את האופי והרקע של סאמר.
האמת שבהתחלה התלבטתי אם לבקש את הספר מהוצאת כנרת לסקירה, כי חששתי שהוא יהיה רומן בנות קיטשי ובקושי מותח, והחלטתי לוותר. אבל אחרי הסקירה של רעות אסתר פנקוס שוכנעתי ששווה לי לנסות והיא השאילה לי את הספר שלה. ובאמת היה שווה! הספר היה מותח אבל קליל. ממש רומן-מתח כיפי לקחת לטיסה או חופשה. ממש נהניתי ממנו! אין בו עלילת בלשות (גם אין בו בלשים, בקושי משטרה), יש בו פשוט עלילה מאד מותחת ומרתקת.
היו בספר כמה דברים שהיו נראים לי מאד צפויים, אבל רק לקראת הסוף הבנתי שרובם היו מסך עשן לטוויסטים האמיתיים. אבל בכל מקרה, גם כשהיו דברים צפויים כביכול, הם לא הרסו לי את העלילה והמתח, והתמקדתי יותר ב”מתי הדמויות יבינו את זה גם”.
אני לא בטוחה שבסוף הספר באמת כל הקצוות נסגרו ואני חושבת שיש כמה דברים קטנים שנשארו פתוחים, אבל אולי מתישהו בקריאה שניה אוודא את זה. זה באמת מסוג הספרים שיהיה כיף לקרוא שוב, כשיודעים מה הסוף, וכשפתאום רואים הרבה דברים שעלו במהלך הספר – באור שונה.
בכל מקרה, מתאים בול למי שמחפש (ובעיקר מחפשת) רומני מתח קלילים וכיפיים.
תכנים וטריגרים לדברים שקורים או מוזכרים בספר: נסיון אונס, רצח, אובדנות. יש גם התייחסות ליחסי מין, עם מעט פירוט.
כנרת זמורה דביר | 384 עמ’ | תרגום: שאול לוין | יולי 2022

כתיבת תגובה