אריק רקס

אריק רקס / קאזה קינגסלי

“אריק רקס” היא סדרת פנטזיה לנוער בת 5 ספרים.
הסדרה חביבה מאד. גיבור הסיפור הוא אריק – ילד מאומץ עם עין אחת, שכשהאמא המאמצת שלו נעלמת הוא יוצא לחפש אותה ומגלה עולם קסום ומופלא שבעצם הוא חלק ממנו (סטייל הארי פוטר ופרסי ג’קסון). הוא נלחם באויבים ורוכש חברים ומגלה על עצמו סודות ולאט לאט הוא מגלה מי הוא באמת.

הספר הראשון התחיל לי קצת לאט בהתחלה אבל מהר מאד התרגלתי לכתיבה והספר סחף אותי. הספר השני היה קצת חלש יותר בעיני והטוויסטים היו צפויים מאד, אבל סה”כ כספר נוער בעיני הוא היה מוצלח והבן שלי בן 12 נהנה. כל פרק נפתח באיור מקסים שמוסיף מאד לספר.

בספר השלישי הרגשתי את הילדותיות של הספר – פתרונות לא מתוחכמים לכל מיני בעיות, חלקם ממוחזרים בתוך העלילה, ושוב הרבה טוויסטים צפויים. אבל כסדרת נוער שמיועדת לצעירים אני חושבת שהיא נחמדה מאד.

האכזבה הגדולה הגיעה בספר החמישי כשהתברר שאין עוד ספרי המשך (גם לא באנגלית), למרות שהרבה מחוטי העלילה כלל לא נסגרו. נראה כאילו הסופרת פרשה מהכתיבה באמצע הסדרה.

הספרים מיועדים בעיני לסוף יסודי (כיתה ה-ו) ומעלה. הם נקיים מבחינה מינית (מקסימום נשיקה), וגם מבחינת אלימות אין הרבה תיאורים גרפיים לפחות בשלושת הספרים הראשונים (בשני הספרים האחרונים יש אנשים שעקרו להם עיניים כדי שישמשו את הנבל העליון).

כתיבת תגובה