אור נגד פז 3 [אהבתי]

אור נגד פז 3 – המרדף אחר האוצר / דנה אלעזר-הלוי
סמוך ליישוב אורפז, ארכיאולוגים וחוקרים מצאו מטבעות זהב. רשות העתיקות מכריזה שתתן פרס סמלי לכל מי שימצא מטבעות נוספים, וחבורת האורניקים שלנו מחליטה לצאת לגלות את האוצר. הבעיה היא שהם לא היחידים, וגם הפזניקים (שמצטרפת אליהם גם ילדה הפעם!) חשבו על אותו רעיון בדיוק. מי ימצא את האוצר ראשון?
“אור נגד פז” היא סדרה נהדרת לראשית קריאה. בן ה6 שלי ממש אוהב את הסדרה. הוא נהנה מהעלילה, המתח, האיורים וההומור. בספר השלישי הקוראים הצעירים לומדים דרך הספר על נושא הארכיאולוגיה והחפירות, ומכירים מושגים שלא יוצא להם להתקל סתם ככה ביום-יום.
הפרקים מאד קצרים – מה שמקלים מאד על ילדים בתחילת הדרך בקריאה. השפה משלבת מצד אחד כתיבה פשוטה בגובה העיניים ומצד שני גם מילים במשלב קצת יותר גבוה כדי להעשיר את השפה. בן ה6 שלי הסתדר מצויין והבין את הסיפור בקלות.
האיורים של דניאל פלג כרגיל יפהפיים, עשירים בפרטים ונעימים לעין, ונותנים לכל ילד את האופי שלו ללא מילים.
את הספרים אין חובה לקרוא לפי הסדר, מאחר ובתחילת הספר יש עמוד מאוייר שמציג את הדמויות (דף שסייע לבן שלי מאד בהתחלה), אבל בכל זאת אני ממליצה להתחיל מהספר הראשון שמציג באופן ברור את ה”מלחמה” בין האורניקים לפזניקים, וגם למה הם שונאים כל כך את גלילה גלילי ראשת היישוב (ובצדק!).
אחוזת בית ו- ידיעות ספרים שאוהבים | מאי 2022 | איורים: דניאל פלג | 120 עמ’ | כריכה קשה ומנוקד

כתיבת תגובה