היומנים של אלה – מחברת 4: חלומות מתגשמים [אהבתי]

היומנים של אלה – מחברת 4: חלומות מתגשמים / מרדית’ קוסטיין ודניאל מקדונלד

אלה היא ילדה חמודה ביסודי שכותבת יומן. בכל יומן/מחברת היא מספרת על מה שקורה לה באותה תקופה, ומתמקדת בנושא אחר. במחברת הרביעית היא מספרת על אירוע מרגש במיוחד: כוכבת הפופ האהובה עליה מגיעה לעיר שלה, ולקראת ההגעה עומדת להתקיים תחרות סרטונים על אומנויות הבמה.
כמובן שאלה קופצת על ההזדמנות בניסיון להגיע למקום הראשון עם פרס שווה במיוחד (הופעה של כוכבת הפופ!), וכמו תמיד – מוצאת את עצמה ביריבות עם הילדה הכי מעצבנת בכיתה, שגונבת לה את הרעיונות, מתחנפת לכולם ושמה רגליים לאלה ולחברות שלה בכל הזדמנות אפשרית.
הספר משלב הומור ושעשוע, עם אפיזודות שכל ילד (ובעיקר ילדה) יוכלו להזדהות איתם, לצד מסרים יפים כמו שיתוף פעולה ועזרה, וגם אמונה בעצמך.
“היומנים של אלה” היא סדרה נהדרת לראשית קריאה. היא מנוקדת עם כתב די גדול, ומעט מלל בכל דף. כל עמוד מלא באיורים חמודים שמלווים את היומן, וכל האווירה שלו צבעונית וקלילה ומגניבה עם וייב קומיקסי. בזכות כל אלו, הספר נפלא לראשית קריאה ולעידוד המוטיבציה אצל ילדים (ובעיקר ילדות) בתחילת הדרך. מאחר ומדובר ביומן – הוא מחולק לפי ימים שמהווים מעין פרקים, מה שמאפשר לקוראת הצעירה לעשות הפסקות תכופות אם הקריאה עדיין קשה לה.
תוכלו למצוא בבלוג גם סקירות על הספרים הקודמים בסדרה.
הוצאת כנפיים – ספרים לילדים ולנוער ו כתר ספרים | 144 עמ’ | איור: דניאל מקדונלד | תרגום: שרה קרן | נובמבר 2022

כתיבת תגובה