כראמל – הקומיקס [אהבתי]

כראמל – הקומיקס | ההתחלה / מאירה ברנע גולדברג | איורים: נדב נחמני Nadav Nachmany
אם לא חייתם במערה בשנים האחרונות, כנראה שאת כראמל אין צורך להציג בפניכם. סדרת הנוער הצעיר שכבשה את ילדי ישראל, בהתחלה כספרים ובהמשך גם כסדרת טלוויזיה מצויינת – מככבת באופן קבוע ברשימת רבי המכר. אבל בעוד סדרת הספרים מכילה כ300 עמודים בממוצע לספר והיא ללא ניקוד, גם האחים הקטנים – במיוחד אלו שראו את סדרת הטלוויזיה – רוצים לדעת על מה המהומה ולהכיר את החתול הקסום.
במיוחד בשבילם יצא כראמל הקומיקס – קומיקס מנוקד שמתאים מראשית קריאה ומעלה, שמספר על כראמל החתול בתקופה בה הוא היה גור. שלושה אחים מקבלים מדודתם אמילי את כראמל עם הטבעת העוברת בירושה. את האמא מעניינת רק הטבעת (שמצטרפת לטבעת המפעל שכבר ברשותה), ואין לה מושג בכלל על היכולות הקסומות של החתול. האח הגדול שונא חתולים ומתעצבן מהמתנה של דודה אמילי, ומנסה בכל דרך לגרום להורים להכיר ביכולות של כראמל ולהעיף את החתול המעצבן מהבית – אבל ללא הצלחה… במקביל, שני האחים האחרים מתחברים לכראמל וחוקרים יחד את הכוחות שלו, שכראמל בעצמו עוד לא מכיר את כולם עקב גילו הצעיר.
הקומיקס משעשע וחמוד. האיורים של נדב נחמני ברורים, עם הבעות פנים מצחיקות. למרות שאין צורך לקרוא את ספרי כראמל לפני קריאת הקומיקס, יש גם קריצות לקוראים שכבר קראו – כמו השימוש במשפט “מה זה השטויות האלה”.
כרגיל, לא הסתפקתי בדעה האישית שלי על הספר והבאתי את הספר גם לנסיינים הפרטיים שלי (סתם, על מי אני עובדת. הם קראו אותו לפני ורבו מי יקרא ראשון). אחרי שבן ה12 ובן ה9 סיימו ונהנו ושמו לב לכל הפרטים הקטנים האפשריים, גם תורו של בן ה6 הגיע. הוא קרא את הספר בהתלהבות ואחרי שסיים התחיל אותו שוב מהתחלה. בשלב מסויים הוא החליט להקריא את הספר בקול, ושמתי לב שגם במשבצות שבהן אין בכלל בועות דיבור אלא רק הבעות פנים, הוא המציא קולות מתאימים (קול מפהק, נגעל וכו’) כך שיכולתי לדעת שהוא מבין היטב את האיורים. לפני השינה כשהוא הכריז שהוא מתחיל את הספר בפעם השלישית כבר הכרחנו אותו לחכות למחר וללכת לישון…
מאחר וכראמל הבוגר בסדרה הוא בן 300+ שנים, אני צופה לכראמל הקומיקס פוטנציאל ארוך לספרי המשך 😉
אם הילדים שלכם עוד לא התמכרו לכראמל, זה הזמן להתחיל. בקיץ הקרוב תצולם העונה השניה לסדרת הטלוויזיה, בחורף ככל הנראה יצא כראמל 7, והכל מאוגוסט הקרוב תוכלו (סופסוף!) למצוא בברוריה מרצ’נדייז ממותגים, רשמיים ומגניבים של כראמל. הכי טוב לעקוב אחרי העמוד של מאירה – הסופרת – בשביל עדכונים שוטפים.
כנרת זמורה דביר | 144 עמ’ | מאי 2022

כתיבת תגובה