תשע הנשמות של כריסטופר צ’אנט [אהבתי]

תשע הנשמות של כריסטופר צ’אנט / דיאנה ווין ג`ונס
כריסטופר הוא ילד די רגיל שחי בבית עם הורים שדי שונאים אחד את השני. אבל מאז שהיה ילד הוא גילה שהוא יכול לחלום חלומות משונים שנכנסים למציאות ואפילו להביא חפצים מהמקומות שהוא מבקר בהם. כשדודו ראלף מגיע לבקר ומגלה על החלומות של כריסטופר, הוא מתחיל לעשות איתו ניסויים ולבדוק את גבולות הקסם, אבל לא הכל הולך לפי המתוכנן.
זה, פחות או יותר, התקציר של תחילת הספר. משם המון דברים משתנים שוב ושוב, יש טוויסטים בעלילה, דמויות חדשות וגילויים מפתיעים. ההתחלה של הספר די איטית וקצת מוזרה אבל בשלב מסויים הספר תופס קצב עד לסוף המרתק והמסחרר (שזה אגב אופייני מאד לספרים של הסופרת – לדחוס בסוף הספר הרבה התרחשויות בקצב לא פרופורציונלי לשאר העלילה).
הספר הוא אחד מתוך שלושה ספרים שתורגמו לעברית בסדרת “העולמות של קרסטומנסי”. הספר הזה מתרחש כרונולוגית לפני הספר “חיי קסם” אבל זה לא משנה באיזה ספר קוראים את הספרים, לכל אחד עלילה משלו. את “שבוע המכשפות” אני כן ממליצה לקרוא אחרון, והוא גם הכי פחות טוב בעיני.
בסדרת העולמות של קרסטומנסי, יש הרבה מאד עולמות מקבילים ודומים, אך אירועים היסטורים גדולים ומשמעותיים יצרו פיצולים והבדלים. תפקידו של הקרסטומנסי הוא לשמור על העולמות האלו ולהגן עליהם. בספר הנוכחי, כריסטופר פוגש את הקרסטומנסי הנוכחי, ומייעדים אותו להיות הקרסטומנסי הבא.
אני אומרת מראש – הספר קצת אפל. קודם כל – כריסטופר מת כמה פעמים בדרכים שונות שחלקן קצת מזוויעות (נשרף, שובר מפרקת, נופל ממגדל גבוה…). יש בספר פושע שרצח שבט שלם של בנות ים ומכר את החלקים שלהן, וכריסטופר מגלה את זה. זה די מבחיל. אמנם אין פירוט גרפי מעבר לזה אבל זה כן נושא שמוזכר כמה וכמה פעמים. באופן כללי הספר גם באווירה מאד ישנה – כריסטופר גדל עם הורים שלא ממש אוהבים אותו, והרבה אנשים מנסים לנצל אותו לטובתם.
בעיני הספר מתאים פלוס מינוס מכיתה ו-ז ומעלה.
כתר ספרים | מאנגלית: נטע ידיד | 2003 | 311 עמ’

כתיבת תגובה