שומרי המחברת 1 – תעלומת השבט האבוד [אהבתי]

שומרי המחברת - תעלומת השבט האבוד

שומרי המחברת 1 – תעלומת השבט האבוד / קרין אהרון 

על מה הספר?

דניאל (הבת) וירדן (הבן) הם תאומים לא זהים בכלל. דניאל קופצנית, אוהבת לרקוד וכדורגל, ופחות מתעניינת בלימודים. ירדן הוא החנון הסטנדרטי שמעדיף ספר טוב וציונים טובים כדי להתקבל לתואר כשיגדל. וכמו שני אחים, הם גם רבים ביניהם לא מעט. ביום הולדת 10 שלהם הם חוגגים עם המשפחה, ודודה נירית שמטיילת בחו”ל מגיעה עם מתנה לדניאל: מחברת מיוחדת מאוסטרליה, שנירית טוענת שהיא קסומה ויכולה להגשים משאלות. יש למחברת כללים מאד מיוחדים: למי מותר להיות הבעלים שלה (דניאל עונה על כל התנאים), איזה משאלות מותר לכתוב, איך כותבים, ועוד. דניאל וירדן לא ממש מאמינים לסיפור, אבל דניאל מחליטה לנסות, ומגלה שהסיפור אמיתי. היא מתחילה להשתמש במחברת, ודברים מתחילים להסתבך…

מה חשבתי עליו?

תעלומת השבט האבוד הוא הספר הראשון בסדרה חדשה לנוער צעיר – “שומרי המחברת”. בספר הזה, דניאל וירדן חוקרים ומגלים את מקור המחברת ועל השבט האוסטרלי האבוד שממנו התחיל הכל.

הספר משלב קצת הרפתקה מקומית, קצת מתח, קצת פנטזיה, והרבה אחוות אחים. לי כאמא היה מהנה לקרוא איך ירדן ודניאל בהתחלה לא אהבו להיות אחד עם השני, אבל לאט לאט המחברת גרמה להם לעבוד ביחד ולשתף פעולה, וגם לגבות אחד את השני.

הילדים מתמודדים גם עם השאלה – מה עושים עם משאלות? האם מבזבזים אותם על עצמנו ועל הרצונות שלנו, או על הסביבה והאחרים? האם מבזבזים משאלה על משהו קטן כמו שאבא ואמא יקנו הרבה סוכריות, או דברים גדולים יותר כמו סיוע כספי לעמותה? ומה ההשלכות של כל משאלה?

נהניתי גם לראות את ההתמודדות השונה של שני הילדים, שלכל אחד יש אופי שונה לגמרי, וכל אחד מסתכל על המחברת בצורה אחרת. ירדן למשל הרבה יותר סקפטי מדניאל. ודניאל יותר אימפולסיבית מירדן. למרות שהם תאומים, היה דגש גדול על השוני ביניהם.

הספר נגמר עם סוף יחסית סגור, אבל גם עם פתח לספר הבא…

הספר מותח, מרתק וכיפי. מתאים לנוער צעיר, לגיל 9-12 פחות או יותר.


ידיעות ספרים | 183 עמ’ | ינואר 2023


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה