קרבת דם [אהבתי]

הרלן קובן קרבת דם הילד מהיער המשך הוצאת כנרת

קרבת דם / הרלן קובן

על מה הספר?

ויילד, שאותו הכרנו כגיבור הספר “הילד מהיער”, מכניס דגימת DNA לאתרי חיפוש קרובים. באופן מפתיע הוא מוצא שתי התאמות. בניסיון להבין מי הם הוריו האמיתיים ולמה ננטש ביער כילד, הוא יוצא לחפש תשובות – ומגלה שהאמת מסובכת הרבה יותר ממה שחשב, ושאחד מקרובי המשפחה שלו נעלם.

מה חשבתי עליו?

כשסיימתי את הספר “הילד מהיער” הצהרתי שזה אחד מהספרים הטובים שהרלן קובן כתב, וחיכיתי מאד שיצא כבר הספר הבא, בתקווה שיהיו בו תשובות לגבי המשפחה של וויילד שהוא דמות ראשית מעולה בעיני, אפילו יותר ממיירון בוליטר שכבר די נמאס ממנו. ואכן “קרבת דם” סיפק את הסחורה – עלילה מרתקת ורלוונטית לימינו, וגם תשובות – פחות או יותר – על וויילד, אם כי עדיין נשארו כמה דברים פתוחים שאולי יקבלו תשובה בספר הבא אם יהיה כזה (אני ממש מקווה שכן). התעלומה עצמה היתה מצויינת, מותחת וסוחפת, ונשארתי ערה בלילה כדי לסיים את הספר.

גם אם לא קראתם את הילד מהיער – זה לא נורא. טכנית, הרלן קובן דואג להשלים את כל הפרטים החסרים לגבי מי זה מי, ללא ספוילרים לספר הקודם. אבל אם אתם מאלו שמעדיפים להתחבר רגשית לדמויות שלכם, רצוי שתתחילו מהספר “הילד מהיער” כדי להכיר יותר לעומק את דמותו של ווילד וכל הדמויות המשניות סביבו כמו רולה, ליילה ומת’יו.

את הספר קראתי שבוע אחרי פרוץ המלחמה (חיכיתי עם הסקירה בגלל המצב), ובאופן אירוני מה שהרגיש לי טריגרי הוא לא הרציחות אלא הרלוונטיות שלו למלחמת ההסברה שמתרחשת ברשתות החברתיות והכוח של אנשים להרוס חיים של אחרים (ובמקרה שלנו גם של אומה שלמה) על ידי הפצת שקרים ופייק ניוז, גזלייטינג וטענות שאירועים מסויימים לא קרו מעולם. בנוסף, יש סיפור רקע צדדי שלא באמת קשור לעלילה הראשית, ובו הסטר קרימשטיין, עורכת הדין האגדית, מייצגת יהודי שהואשם ברצח נאצי. סביב המשפט עולה דיון פילוסופי: האם זה מוסרי שמערכת הצדק תשחרר אדם שביצע רצח בכוונה תחילה ולא כחלק מהגנה עצמית מיידית? הרלן קובן, יהודי אוהב ישראל, עונה לנו דרך הסטר: אם הנרצח היה נאצי, אז כן, כי זו הגנה עצמית לטווח ארוך.

טריגרים ותכנים קשים

רצח, בריונות רשת, התאבדות, אונס, זוגיות אלימה, בגידה, הטרדה מינית


כנרת זמורה דביר | 351 עמ’ | תרגום: שאול לוין | ספטמבר 2023


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר הוצאת כנרת לחצו כאן. לקבלת 15% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר הוצאת כנרת.
לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה