סדרת נשיונל ג’יאוגרפיק: הכל על… [אהבתי]

סדרת נשיונל ג’יאוגרפיק: הכל על…

כשהייתי ילדה הייתי מהילדות האלה שקוראות ספרי עיון להנאתן, בדגש על חיות. ידעתי בעל פה את מדריך לחיות המחמד בישראל, ציפורי אגדה, מגדיר הפרחים ומגדיר הפרפרים – אבל גולת הכותרת היה סט אנציקלופדיות דקות וצבעוניות שכל אחת התמקדה בנושא אחר: יונקים ימיים, עופות, ועוד (היו גם כמה מעטים על תחבורה ונושאים משעממים כאלה, עליהם דילגתי באלגנטיות).

השנה, ידיעות ספרים ונשיונל ג’יאוגרפיק התחילו להוציא בישראל סדרה שמאד מזכירה ברעיון את מה שקראתי כילדה – רק הרבה יותר טוב: סדרת ספרים מרהיבה, צבעונית, עם ציורים יפהפיים ותמונות מושלמות, וכמובן מידע מסודר, מפורט וכתוב מרתק. עד כה יצאו שלושה ספרים: הכל על כלבים (ינואר 2023), הכל על דינוזאורים (מאי 2023) והכל על מזג האוויר (יולי 2023). כל ספר בסדרה נכתב על ידי מומחה אחר, לעתים בסיוע של מומחים נוספים, אבל הסגנון שלהם מאד דומה ויש להם מבנה ועיצוב אחיד.

הספרים – ממש כשמם – הם “הכל על”. אמנם לא ברמת מחקר מעמיק, בכל זאת מדובר בספרים שמיועדים לנוער צעיר (8-12), אבל הם מאד מקיפים ונוגעים בנושא של הספר מזוויות שונות – מדעית, היסטורית, תרבותית ועוד, והכל כתוב בצורה מאד נגישה ובגובה העיניים. גם בן ה7 וחצי שלי ישב מרותק וקרא השבת את “הכל על מזג האוויר” תוך שהוא מקריא לנו עובדות על ענני קומולונימבוס, סופות טורנדו וטמפרטורה של ברק.

בספר “הכל על כלבים” תוכלו לפגוש מגוון נושאים כמו גזעי הכלבים, מבנה גופם, שפת הגוף שלהם, התפתחות היסטורית, תצלומים מרהיבים ועוד. ב”הכל על דינוזאורים” תוכלו לגלות מי היה הדינוזאור הכי קטן, באיזה איזורים בעולם הם חיו, התיאוריות על סופם, דינוזאורים בעידן המדיה ועוד. ב”הכל על מזג האוויר” תפגשו מונחים כמו “טרופוספרה” ו”סולם פוג’יטה”, תלמדו מה זו קשת אש וגלילי שלג, כיצד חוזים את מזג האוויר ועוד.

הספרים לא מנוקדים, אבל הם צבעוניים וכיפיים ומתאימים לילדים שאוהבים ידע ולמידה חווייתית. העובדה שכל ספר מתמקד בנושא אחר היא נהדרת ומאפשרת להתאים לילד את הספרים בנושאים שמתאימים לו. הספרים האלה ממש החזירו אותי לילדות, והם נותנים חוויית למידה כיפית ומהנה.

ממה שאני יודעת, מתוכננים לצאת עוד ספרים בסדרה כמו “הכל על רובוטים” שנראה לי הולך להיות ה-להיט פה בבית. 

ולסיום אנקדוטה קטנה: הספר “הכל על מזג האוויר” נכתב עם טים סמרס, שמציג את עצמו בספר כאחד שרודף אחרי סופות טורנדו למרות שזה מסוכן. בעמוד התודות בסוף, כתוב תודה לטים סמרס שנהרג ב2013 בעת שחקר סופת טורנדו. אני מתנצלת ממש בפני טים שזה גרם לי לצחוק כל כך הרבה.


ידיעות ספרים שאוהבים | 64 עמ’


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.

כתיבת תגובה