סבא, שוב התבלבלת?

סבא שוב התבלבלת

סבא, שוב התבלבלת? / ג’אני רודארי

היה היתה ילדה ושמה כיפה צהובה.
– לא, כיפה אדומה!
אה, כן, כיפה אדומה. אמא שלה קראה לה ואמרה: “תקשיבי לי, כיפה ירוקה…”

ככה נפתח הספר המשעשע “סבא, שוב התבלבלת?”, שבו הסבא המבולבל (או המשועמם מאד) מנסה לספר לנכדתו את הסיפור כיפה אדומה, אבל כל הזמן טועה.

האם הוא מנסה להצחיק אותה? להפיח חיים בסיפור הנדוש? לגרום לה להתייאש מהר ולתת לו לחזור לקרוא את העיתון שלו? אולי כל אחד יפרש את הספר אחרת. אבל עד ששניהם נשברים, יוצא סיפור משעשע וחמוד.

את הספר מלווים איורים צבעוניים בפלטת גוונים ווינטג’ית, בטכניקות מעניינות. אני לא יודעת אם כולם יתחברו לסגנון האיורים הזה, אבל אין ספק שהוא לא שגרתי. הספר גם זכה בפרס הניו יורק טיימס לאיורים הטובים ביותר לספר ילדים ב2022.

הספר מתאים לילדי הגן, מגיע בפורמט גדול מאד וכריכה קשה. אין בו הרבה טקסט יחסית כך שהוא  מתאים גם לצעירים – בתנאי שהם מכירים את הסיפור כיפה אדומה ויוכלו להבין את ההומור שבשינוי הסיפור.

ג’אני רודארי הוא סופר איטלקי שכתב ספרי ילדים שתורגמו לשפות רבות, והספר הזה רואה עכשיו אור גם בעברית. הספר נכנס למצעד הספרים תשפ”ד (משום מה לכיתות א’-ג’, לא לגמרי ברור לי למה).

ועוד מילה קטנה לסיום: את הוצאת סשת הכרתי לראשונה רק החודש אבל מתברר שיש להם ספרי ילדים מאד מיוחדים ולא שגרתיים, שווה להציץ באתר שלהם. בקרוב אעלה סקירות על ספרים נוספים.


הוצאת סשת | איורים: ביאטריצ’ה אלמניה | תרגום מאיטלקית: אלון אלטרס | 32 עמ’ | שנת 2022


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר בוקמי לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר בוקמי.

כתיבת תגובה