מי שחרר את האלים [אהבתי]

מי שחרר את האלים / מאז אוואנס
אליוט הוא נער בן 12 שחי לבד עם אמו, אך מסתיר מכולם את העובדה שבחודשים האחרונים אמא שלו הפסיקה בהדרגה לתפקד והוא נאלץ לטפל בה.
מזל-בתולה היא אחת מ12 המזלות שאחראיים לנהל את האולימפוס וכל מה שקשור לאלים, והצעירה שבהם. היא לוקחת על עצמה בלי רשות משימה מסוכנת, להביא אמברוזיה לאסיר מסתורי שמוחבא בכדור הארץ.
כשאליוט ומזל-בתולה נפגשים, הם גורמים בטעות לאסון נוראי ונאלצים לגייס לצדם במהירות את האלים ושאר שוכני השמיים כדי לעזור להם לתקן את המצב.
אני אתחיל בוידוי: לא תכננתי לקרוא את הספר הזה בקרוב, היו לי ספרים יותר דחופים בערימה. אבל בן ה11 שלי ממש ה-ת-ח-נ-ן ואמר שאני “חייבת לקרוא!!!!”. ובדיוק סיימתי ספר, אז זרמתי.
ותקשיבו, הילד צודק. הספר פשוט וואו!!! דרמה, מתח, הרפתקה, הומור, פנטזיה, הכל ביחד. יש דמיון מסויים לפרסי ג’קסון – נער, אלים שעשו להם האנשה, הומור ודמיון פרוע – אבל העלילה שונה לחלוטין ומקורית בדרך שלה. הספר היה כיפי, זורם, משעשע, מותח ומרתק. ומי שקרא פרסי ג’קסון גם יהנה לפגוש שוב בשמות מוכרים אבל בלבוש אחר.
הספר הוא הראשון מתוך סדרה שתוכננה להיות טרילוגיה אבל בסוף יצאה כרביעיה. לצערי רק שלושת הראשונים תורגמו בינתיים לעברית, אז פליזזזזז פליז פליז תקנו את הספר גם כדי שההוצאה תראה שכדאי להם לתרגם גם את הרביעי!!! הבן שלי נשאר במתח!
אני מתכננת לקרוא בהקדם גם את הספר השני והשלישי כי גם אני נשארתי במתח אחרי הראשון.
הספר מתאים פלוס מינוס מגיל 10 ומעלה.
[מבחינת תכנים אין בעיה גם לקרוא מוקדם יותר אם הילד ברמת קריאה גבוהה / קורא גם הארי פוטר, אין בספר משהו נורא מפחיד. אין לי מושג מה יש בשני הבאים כי עוד לא קראתי.]
אגם הוצאה לאור | 347 עמ’ | 2018

כתיבת תגובה