מזוית עינו [לא אהבתי]

מזוית עינו / דין קונץ

“ברתולומיאו למפיון נולד בברייט ביץ’, קליפורניה. מאותו היום השתנו חיי משפחתו לעד. את לידתו מלווים אירועים יוצאי דופן: במרחק אלפי קילומטרים, מבין אדם זר שלאויבו בנפש קוראים ברתולומיאו. הוא לא יודע מיהו ברתולומיאו, אבל יוצא במסע חיפושים אחריו, מסע שיהפוך למטרת חייו. אם ימצא את אותו הברתולומיאו, לא יחוס על חייו. באותה שעה בסן פרנסיסקו, ילדה נולדת, כתוצאה מאונס אלים. ההישרדות שלה היא פלאית וגם גורלה קשור באופן מסתורי לברתולומיאו ולאדם העוקב אחריו. בגיל 3 ברתולומיאו למפיון מתעוור כאשר מנתחים הוציאו את עיניו בעל כורחם כדי להצילו מסרטן שהתפשט בגופו במהירות. בגיל 13 הראייה חוזרת לברתולומיאו. כיצד זכה זכה בראייה, למה, ומה קרה בהמשך מתגלה במסע רווי מתח והרפתקה.”
(מתוך התקציר בגב הספר)

אם הגעתם עד כאן, וקראתם את התקציר שהבאתי, תחסכו לכם את קריאת הספר. הספר מרחיב את התקציר לכמעט 600 עמודים אבל לא מחדש כמעט שום דבר מעבר לו.

את הספר הזה קראתי לפני כמה שנים אז אני לא זוכרת הרבה פרטים לעומק. אני כן זוכרת שהדמויות היו שטחיות מאד – רעות (אונס, רצח) או טובות עד כדי מושלמות, ושום דמות מורכבת אחת. ואני כן זוכרת את ההמתנה המייגעת שמשהו כבר יקרה בעלילה חוץ ממה שסיפרו לנו בתקציר – מה שלצערי לא קרה. העלילה עצמה היתה לא אמינה בכלל, טרחנית ומטיפנית עם המון קלישאות נוצריות.

בקיצור – אכזבה גדולה ובעיקר מייגעת (571 עמודים).
לא שווה קריאה בעיני.

כתיבת תגובה