מוות אורב (האחרים #2) [אהבתי]

מוות אורב האחרים 2 אן בישופ

מוות אורב (האחרים #2) / אן בישופ

עלול להכיל ספוילרים לספר הראשון “נכתב באדום“.

על מה הספר?

כמה מתקפות מכוונות כלפי עורבים וע-ורבים, יחד עם שמועות על הסמים החדשים שמתפשטים ביבשת, גורמים לאחרים להבין שהמצב מול בני האדם מתחיל להסלים, ואם הם לא יפעלו בקרוב – הטרה אינדג’ין יוודאו שלא ישארו יותר בני אדם בסביבה. החצר בלייקסייד היא אחד המקומות היחידים שבהם בני אדם והאחרים מצליחים לחיות בדו קיום, בזכות מג. עתיד העולם עבור בני האדם, תלוי בהם.

מה חשבתי עליו?

מכירים את זה שאתם רואים סרט ואתם כל כך שקועים בו ומתלהבים שאתם מוצאים את עצמכם על קצה המושב ברגעי המתח, או מזנקים בקריאות שמחה כשקורה משהו טוב? ככה בדיוק הרגשתי עם מוות אורב. עברו ארבעה חודשים מאז שיצא הספר הראשון וכבר הספקתי לשכוח את עצמת הרגשות שהספר הצליח לעורר בי וכמה חזק הצלחתי להיקשר לדמויות שבו. הספר השני משחזר את אותה הצלחה, ורק כשסיימתי אותו ושחררתי את הנשימה, קלטתי כמה עצרתי אותה בפרקים האחרונים.

למרות שמדובר בספר שיצא בספרים בעלמא, זה עדיין לא ספר רומנטי. אמנם סיימון ומג ממשיכים להתקרב אחד לשני, אבל בעיקר מצד סיימון. מג היא עדיין ילדה תמימה ומתוקה שכלואה בגוף של נערה בוגרת, והיא עוד לא באמת בשלה לקשר זוגי או מיני. עד לפני כמה שבועות היא היתה כלואה במתחם סדיסטי והיא עדיין מתרגלת לחיים בחוץ. סיימון הוא ז-אב, לא אדם אנושי, וקשה לו לפעמים להבין את הדרך שבה חושבים בני האדם – ובמיוחד הנשים. יש הרבה יותר מדי פערים לגשר עליהם. אבל כשמדובר במג, הוא מוצא את עצמו מבולבל מאד, ומנסה להבין את ההבדל בין ידידות וחברות מהסוג הרגיל, לבין משהו מעבר לזה.

הקשר בין סיימון למג תופס חלק קטן יחסית בספר. יש התמקדות גדולה בעלילה עצמה והניסיון להבין מאיפה מגיע המקור של הסם, לגלות מידע נוסף על הנביאות, וגם ובעיקר לבין יותר על הקשרים בין האחרים לבני האדם – מההיסטוריה שלהם ועד המצב היום. בניגוד למציאות בה התרגלנו שהאדם שולט בעולם, בסדרה הזו – האחרים הם השולטים, העליונים ובעלי הכוח, ובני האדם ממשיכים לנסות להתכחש לזה, מה שמביא אותם שוב ושוב למלחמות שטח מיותרות והרבה הרג של בני אדם. קשה לקרוא את הספר ולא לחשוב גם על הרלוונטיות שלו למציאות.

בכל פעם שהטרה אינדג’ין הרסו עיר ותבעו מחדש את האדמה, בני האדם ייללו וטענו שהם לא מבינים למה זה קרה. איך ייתכן שהם לא מבינים משהו פשוט כל כך? אם תפרו הסכם עם הטרה אינדג’ין אז הטרה אינדג’ין יתקפו חזרה, וחזק.

מלבד העלילה, גם הדמויות מסביב לסיימון ומג פשוט נפלאות. טס, הנרי, ולאד, ג’ני, מרי לי, רותי (שאנחנו זוכים להכיר יותר מקרוב), מונטי ושאר השוטרים – דמויות שהייתי מוכנה לקרוא ספר ספין-אוף על כל אחת מהן. איזו בניה מדהימה של דמויות משנה שנכנסות לך ללב בצורה כל כך טובה. הספר נותן הרבה נקודות למחשבה על בני אדם רעים וטובים, על התייצבות לצד האמת והצדק, ועל המחיר שאנחנו משלמים בעקבות זה.

ספר מדהים, ולמרות שהוא מסתיים בסוף יחסית סגור ומספק – אני ממש ממש רוצה כבר לקרוא ספר נוסף בסדרה.

טריגרים ותכנים רגישים

סביב כל הקשר של סיימון ומג יש מעט דיבור על יחסי מין, משיכה מינית ותשוקה (בעיקר כחלק מהניסיון של כל אחד בנפרד להבין את הרגשות של עצמו) – אבל אין אף סצנה מינית.

אלימות – יש הרבה, ואלימות קשה. יש כמה מיתות קשות ומזעזעות, והתייחסות לכל מה שעושים לבנות מסוג קסנדרה סנגווי במתחם.


ספרים בעלמא | תרגום: אדלה חכימי | 464 עמ’ | מאי 2024


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר הוצאת כנרת לחצו כאן. לקבלת 15% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר הוצאת כנרת.
לרכישה באתר אינדיבוק לחצו כאן. לקבלת 15% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר אינדיבוק.

כתיבת תגובה