מדע זה בדיוק בשבילי [אהבתי]

מדע זה בדיוק בשבילי - ספרים מומלצים ספרים לילדים

מדע זה בדיוק בשבילי / ד”ר שיני סומרה | איורים: נדיה סארל

רובי ואמא שלו יוצאים לטייל בחוף הים, ורובי סקרן: למה צבע העלים משתנה? למה יש סוגים שונים של פחי מיחזור? למה האוויר בחוף כל כך מלוח? ולמה הגלידה שלו נמסה? למזלו של רובי, אמא שלו היא ביולוגית, ותוך כדי הטיול היא עונה לו על כל השאלות במילים פשוטות שמתאימות לגילו.
הספר “מדע זה בדיוק בשבילי” מצטרף לסדרה הנהדרת של ד”ר שיני סומרה שמנגישה לילדים צעירים (גיל הגן ותחילת יסודי) את מקצועות המדעים השונים. עד כה יצאו בסדרה ספרים על תכנות והנדסה, והספר הנוכחי מתמקד בביולוגיה וטבע.
כמו בספרים הקודמים – המידע מונגש מאד לילדים ומדבר בשפה שלהם בלי הסברים כבדים וארוכים, והכל מלווה באיורים נהדרים שלעתים מסייעים וממחישים את ההסבר בטקסט.

“למה הצבע של העלים משתנה?” רובי שואל.
“כי עכשיו סתיו, ויש פחות אור במשך היום. בקרוב העלים יתחילו לנשור, במיוחד כשמזג האוויר יתקרר.”

לאורך הספר מוזכרים גם מדענים מפורסמים ומפורסמים פחות – כמו דרווין, מארי דיילי, סינתיה קניון ועוד. יש דגש גם על מדעניות-נשים ופריצות הדרך שלהן, וכמו בספרים הקודמים – המדענית בספר היא אישה, ובעיני זה מאד חשוב במיוחד בתקופה שעדיין הרבה בנות לא מספיק חשופות ומקבלות עידוד ללכת למקצועות המדעים הריאליים.
האיורים בספר (וגם בסדרה באופן כללי) גם מאד שוויוניים, כך למשל בספר הזה רובי ואמא שלו נראים לי ממוצא הודי ולרובי – וילדים נוספים בספר – יש משקפיים. יש בספר איורים גם של ילדים וגם של ילדות באופן שווה.
בסוף הספר יש בונוס – הסבר כיצד לכתוב דיו בלתי נראית, והצעות לחומרים חליפיים שניתן להתנסות ולהשוות מה התוצאה הכי טובה (“זכרו, מה שלא עובד מלמד אותנו לא פחות ממה שכן עובד!”.
הסדרה באופן כללי בעיני ממש ממש מומלצת לילדות ולילדים בגילאים הצעירים. גם אם הם לא יבחרו בעתיד דווקא במקצועות המדעים הריאליים – חשוב שלפחות יכירו את התחומים.
הוצאת מטר | 32 עמ’ | ספטמבר 2023 | תרגום: מיכל לוינסון | עריכה: חמוטל לוין 
תזכורת: ספרי הסדרה כרגע במבצע החגים ב40% הנחה באתר של הוצאת מטר ועם קופון הקבוצה realbooks תקבלו 10% נוספים.

לרכישת הספר עם 10% הנחה באתר עברית לחץ כאן - קוד קופון realbooks22
לקבלת ההנחה באתר עברית הוסיפו בקופה את קוד הקופון realbooks22 הקופון תקף לכל הספרים ב"עברית חנות ספרים" כולל כפל מבצעים.

כתיבת תגובה