מאחורי עיניה

מאחורי עיניה / שרה פינבורו
לואיז היא אם חד הורית (גרושה), שבערב אחד בבר מוצאת גבר חלומי – ואז מגלה שהוא נשוי. ולא רק שהוא נשוי, הוא גם הבוס החדש שלה.
אדל היא אישה שנראית מושלמת וכך גם חיי הזוגיות שלה עם דייוויד הפסיכיאטר המצליח. אבל דיוויד הוא… הבוס החדש של לואיז.
העלילה מתחילה להסתבך עוד יותר כשהשתיים נפגשות.
הספר מסופר לסירוגין משלוש נקודות מבט: לואיז (מסופר בגוף ראשון), אדל (גם גוף ראשון), ואדל הצעירה לפני עשור (מסופר בגוף שלישי).
תחילת הספר היתה מאכזבת – ציפיתי למותחן וקיבלתי רומן רומנטי ומשולש אהבה קלישאתי. שזה סבבה למי שאוהב את זה, אבל לא בשביל זה התחלתי לקרוא את הספר. אבל אז לאט לאט הדמויות נבנות והקשרים ביניהן מסתבכים. בעוד החלק הראשון מתמקד יותר בדמויות וברומן, החלק השני של הספר מתמקד יותר בסודות והשקרים שמאחורי הזוגיות של אדל ודיוויד, והחלק השלישי מכוון אותנו לתוכנית שאחת הדמויות רוקמת והופכת לשיא העלילה.למרות שמבחינתי לקח לספר זמן להתניע כמותחן, לא הצלחתי להניח אותו מהיד, הוא היה פשוט מרתק ורק הלך והשתבח מפרק לפרק. באיזשהו שלב פתרון ה”תעלומה” סביב הזוגיות המוזרה היה נראה פשוט וקל מדי, שהבנתי שזה כנראה לא כל כך פשוט, ואכן סוף הספר לא איכזב – עם שני טוויסטים מעולים (וכל דבר שאגיד מעבר לזה יהיה ספוילר).כן היו שתי נקודות שהציקו לי באמינות של הספר – אחת זה צירוף המקרים שמפגיש שלוש דמויות עם תכונה אחת נדירה משותפת. מה הסיכוי? והשני היה התוכנית שאחת הדמויות רוקמת – כל כך הרבה דברים היו צריכים תכנון הרבה מראש או אלתורים גאוניים וזה הרגיש לי קצת לא מציאותי.אבל בסופו של דבר הספר היה חזק, מטלטל, מפתיע והשאיר אותי עם מחשבות הרבה אחרי שסיימתי.

כתיבת תגובה