ירח בשולי נהר (השוליים #2) [אהבתי]

ירח בשולי נהר (השוליים #2) / אילונה אנדרוז
וויליאם, שאותו פגשנו כדמות משנה בספר “קסם בשולי הדרך”, מקבל משימה סודית שמאלצת אותו לחזור לאיזור השוליים – האיזור שבין העולם השבור (העולם שלנו) לבין העולם המוזר (עולם הקסם). בניסיון שלו לחדור לשם בסודיות, הוא מוצא את עצמו מסובך עם בחורה בשם סריס, שבצירוף מקרים מוצלח מאד – היא מתאימה בדיוק למה שהוא צריך בשביל המשימה שלו. וויליאם וסריס נאלצים לאחד כוחות כדי להשיג את המטרות של שניהם.
מדובר בספר פנטזיה רומנטית כך שברור מה הולך לקרות בין וויליאם וסריס, אבל הפעם יש הרבה יותר דגש על הפנטזיה, המתח והאקשן ולא רק על הרומנטיקה. מצאתי את עצמי קוראת את הספר ממש על קוצים כדי לדעת איך העלילה תמשיך ותתפתח.
כמו בטרילוגיית המורשת הנסתרת (של אותם סופרים), גם כאן יש לגיבורה משפחה ענפה ומגוונת עם טיפוסים שונים ומצויינים שהוסיפו המון צבע והומור לסיפור. באופן כללי הספר היה שזור בומור עוקצני וכיפי:

“מי זה אמל?”
“בן דוד שלי. בעל האוב האדום. בגלל זה אני אצטרך לשלם פיצויים. הצלופח מכיר את הריח שלי. הוא לא היה תוקף אותי אם הייתי לבד, אז אם לא היית איתי לא הייתי מסתבכת בצרה הזאת.”
יש סיכוי שהוא יחנוק אותה לפני שהמסע הזה יסתיים. “אז בפעם הבאה פשוט לתת לדג לאכול אותי?”
“זה בהחלט יפשט את הכול.”

סריס היא גיבורה נשית מעולה. כשההורים שלה נחטפים בתחילת הספר, היא הופכת לראש המשפחה – משפחה מורחבת של 50 איש. היא אמיצה, אחראית ומוכשרת. היה לא מחכה שאף אביר יציל אותה, וגם מתעצבנת כשוויליאם מנסה להגן עליה או ללחום את המלחמות שלה.
הספר מתרחש כשנתיים לאחר אירועי הספר הקודם, אבל יש לו עלילה נפרדת ואפשר בעיקרון לקרוא את הספר השני בלי הספר הראשון. הספר הראשון – קסם בשולי הדרך – התמקד יותר בהיכרות עם העולם, עם התמקדות באיזור השוליים ובהבדלים ביניהם לבין כחולי הדם. הספר הנוכחי מתמקד הרבה יותר במשני הצורה, הרקע של וויליאם, והיריבות בין אדריאנגליה ללואיזיאנה.
מבחינת עולם אמנם יש פחות העמקה על הרקע אבל יש תקציר די טוב על הדברים החשובים. יש קצת ספוילרים מינוריים לגבי הספר הראשון (כמו מי זה וויליאם, או מה קורה עם רוז ודקלן) כך שאם אתם מתכננים לקרוא את שני הספרים – עדיף לקרוא לפי הסדר. אבל אם מאיזושהי סיבה אין לכם דרך לקרוא את הספר הראשון, אפשר לדלג לשני.
באופן אישי אהבתי את הספר השני יותר מהראשון. היה בו יותר אקשן ומתח על פני רומנטיקה, וההתמודדות האישית של וויליאם כמשנה צורה היתה מעניינת. גם מגוון הדמויות הרחב היה בעיני מהנה מאד. אבל זה לגמרי עניין של טעם.
תכנים, טריגרים וכו’: יש מוות (הרבה) ופציעות. אזכורים של עינויים. סיפור על ילדות קשה. רצח של ילדים. שינויים ועיוותים מפלצתיים בבני אדם. מבחינת מין: יש שתי סצנות מיטה קצת מפורטות. כל השאר זה רק מחשבות בסגנון של “כמה הוא חתיך” ו”אני ממש רוצה אותה”.
ספרים בעלמא @אהבות הוצאה לאור | 536 עמ’ | תרגום: יעל אכמון Yael Achmon | אוגוסט 2022

כתיבת תגובה