טרמלם הגמד [אהבתי]

טרמלם הגמד / רז ונגה קלמנוביץ
טרמלם הגמד ישב בנחת בביתו כשלפתע נשמעה דפיקה בדלת: יען (שקוראים לה יעל) מבקשת את עזרתו במציאת אבן הגורל כדי להציל את ממלכת היענים, מאחר והוא חבר במשמר הגמדים. השניים יוצאים להרפתקה ונתקלים בצפרדע ענקית, עטלף מרושע, ומפה קסומה.
בספר השני – טרמלם הגמד ודרקון הזדון – טרמלם נאלץ להתמודד עם דרקון שרוצה לחטוף את אבני הגורל, וטרמלם, יעל היען והא-צפרדע יוצאים להרפתקה נוספת שכוללת גם מסע בזמן, מפגש עם דמויות מהספרים הקודמים, וגם סגירת מעגל מרגשת עם ההורים של טרמלם.
טרמלם הגמד היא סדרה בת שני ספרים (בינתיים!) שכתב רז עם בתו נגה. הם טוו יחד את הסיפור ורז אייר אותו. אחרי הצלחת הספר הראשון הם המשיכו וכתבו את הספר השני, וגם הספר הראשון זכה לכריכה חדשה ועדכנית.
ההרפתקה בספר מרתקת ונותנת חוויית פנטזיה מרוככת תואמת גיל, והבן שלי בכיתה א’ נהנה מאד משני הספרים! כשהוא סיים את הראשון הוא שמח לשמוע שיש גם ספר שני, והוא מחכה שכבר יהיו המשכים…
הספרים מנוקדים ומתאימים בדיוק לראשית קריאה. הם מכילים כ-50 עמודים כל אחד, ויותר טקסט מאשר ספרים של גיל הגן, אבל לא יותר מדי, כך שהם ממש לשלב של ילדים שמתחילים לקרוא ספרים “אמיתיים”. משהו נוסף שאהבתי – רואים ומרגישים שרז השקיע בכל פרטי הספר: בהגהה, בעריכה, בעיבוד הדיגיטלי של האיורים (ע”י בר פביאן), ועוד.
את הספרים ניתן לרכוש דרך האתר: https://www.tramlam.co.il

כתיבת תגובה