השקר הראשון מנצח [אהבתי]

השקר הראשון מנצח אשלי אלסטון

השקר הראשון מנצח / אשלי אלסטון

על מה הספר?

האמת שקצת קשה לתמצת את הספר הזה כי יש בו כמה תפניות שלוקחות אותו לכיוונים שונים ואי אפשר לספר על אף אחת בלי ספוילרים. אז אני אנסה לספר ממש מעט:

הגיבורה שלנו עובדת כמתחזה. כן, זו ממש העבודה שלה. יש לה בוס ששולח אותה לכל מיני משימות התחזות – בדרך כלל כדי לקבל מידע, אבל לפעמים גם למטרות אחרות. בכל פעם היא מקבלת שם וזהות אחרת, והיא ממש טובה במה שהיא עושה. במשימה הנוכחית היא נקראת אווי פורטר, והיא צריכה להתחבר עם בחור בשם ראיין. אנחנו פוגשים אותה בשלב שהם כבר עוברים לגור יחד, ואווי עדיין מחכה להוראות הבאות מהבוס. אבל מאותו רגע – החיים שלה מקבלים תפנית לא צפויה, ואז עוד אחת, ועוד אחת.

מה חשבתי עליו?

השקר הראשון מנצח הוא ספר מתח נוסף שמצליח לצאת מהשבלונה הרגילה של פשע > חקירה > פיצוח, ולייצר ספר מתח עם עלילה מקורית לגמרי שמקבלת לא מעט טוויסטים במהלך הספר.

הספר מסופר בגוף ראשון ונע הלוך ושוב בין ציר הזמן הנוכחי, לבין החיים הקודמים שהיו לגיבורה והמשימות השונות שהיא קיבלה. גם אם לפעמים זה קצת מעיק לעצור את קו העלילה ולקפוץ לציר זמן אחר, ככל שהספר מתקדם אנחנו מבינים למה זה חשוב להבנת העלילה. בנוסף, ההיכרות לעומק עם אווי גורמת לנו להרגיש הזדהות וחיבה כלפיה, למרות שבתכלס מדובר בדמות אפורה מבחינה מוסרית – היא מתחזה על מנת לרמות אנשים בצורות שונות.

הטוויסטים היו מגניבים, וגם אם היו כמה שהצלחתי לחשוד בהם – היו מספיק כאלה שלא.

לצערי גם בספר הזה יכולתי לזהות את המתרגם רק לפי הטעויות בתרגום של הספר. אמנם רוב הספר יחסית סביר (לפעמים יש משפטים מסורבלים אבל זה עוד היה נסבל), אבל יש קטע שבו מישהו קורא למישהי בשם ל’ (האות הראשונה בשם שלה), כדי שאנשים מסביב לא ידעו מה השם האמיתי שלה. ואז אנחנו שומעים את המחשבות שלה – שככה זה נשמע לאחרים כאילו השם שלה הוא אֶל. במקור, כמובן, בשני המקרים היה מדובר באות L – אבל בתרגום לעברית יש חוסר עקביות מעצבן ורשלני (נכון שבספר הזה היה רק מקרה אחד שצעק לי אבל זה קורה לי כמעט בכל ספר עם המתרגם הזה וזה מעצבן).

טריגרים ותכנים רגישים

רצח, הונאה, אובדן הורה.


הוצאת כנרת | תרגום: שאול לוין | מאי 2024


רכישת הספר בהנחה:

לרכישה באתר דני ספרים לחצו כאן. לקבלת 10% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר דני ספרים.
לרכישה באתר הוצאת כנרת לחצו כאן. לקבלת 15% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר הוצאת כנרת.
לרכישה באתר אינדיבוק לחצו כאן. לקבלת 15% הנחה יש להוסיף את קוד הקופון realbooks באתר אינדיבוק.

כתיבת תגובה