השושלת – נסיכים אמריקאים [אהבתי]

השושלת – נסיכים אמריקאים / קתרין מקגי
ביאטריס וושינגטון עומדת להיות המלכה הבת הראשונה בשושלת המלוכה לבית וושינגטון (בעולם אלטרנטיבי בו באמריקה יש מלוכה במקום נשיאות), אחרי שסבה שינה את החוקים ואפשר גם לבנות לרשת את הכתר. היא בת 21, וההורים שלה לוחצים עליה להתחתן בקרוב, אבל האופציות שלה מצומצמות מאד כי היא חייבת להתחתן רק עם גבר במעמד אצולה מתאים.
ג’ף, אחיה הצעיר בן ה18, הוא הבן היחיד במשפחה, שרבים מבני אמריקה היו מעדיפים לראות אותו כיורש העצר, כי קשה להם להתרגל לרעיון של מלכה. בינתיים הוא מבלה את חייו בלי הרבה מחוייבות, כשאחריו רודפת דפני – נערה ששמה לה למטרה להתחתן עם ג’ף, ותעשה הכל בשביל זה.
וסמנתה. התאומה של ג’ף, האחות “המיותרת”, שעושה הכל הפוך מביאטריס המושלמת, כי גם ככה לאף אחד לא איכפת.
שלושת האחים מתחילים את חייהם הבוגרים כשהם צריכים לתמרן בין אילוצי הארמון לבין חייהם הפרטיים ובעיקר הרומנטים – או הלא רומנטים…
בדרך כלל אני לא קוראת רומנים קיטשים, אבל נסיכות זו לגמרי נקודת חולשה (ולא רק אצלי!!! תודו בזה!). הספר נותן הצצה קטנה לחיי הארמון – מהמחוייבויות הקשות ועד השמלות המהממות, מהפפראצ’י וקטעי העיתונות ועד תכשיטי הכתר. לא הכל ורוד כמו שזה נראה לנו מרחוק, ולהיות נסיכה או מלכה לעתיד דורש הרבה יותר ממה שחשבנו.
הספר עובר בין נקודות המבט של הגיבורים – שלושת האחים, אבל גם בין נינה, חברתה הטובה של סמנתה, ודפני החברה של ג’ף. העלילות הרומנטיות, הקשרים בין האחים ותהליך פיתוח הדמויות נשזר אחד בשני וגרם לי לדמוע כמה פעמים במהלך הספר מהתרגשות או עצב, במיוחד בכמה רגעים שהסופרת שברה לי לגמרי את הלב…

התיאורים בספר הרגישו ממש אמיתיים וכנים, אף דמות (חוץ מדפני) לא הרגישה “פלקטית”, כולן היו מורכבות ועגולות והתפתחו במהלך הספר.

הספר הוא רומן רומנטי, אבל לא אירוטי. יש תיאורים של נשיקות והתגפפויות אבל ממש לא מעבר לזה, ובשום שלב אין הרגשה של תיאורים מוגזמים. הוא מיועד לנוער / נוער בוגר ומעלה.

הסוף הוא קליף האנגר ענקי, והספר השני כבר יצא בחו”ל. מקווה ממש שיתרגמו אותו בקרוב!

הספר יצא במודן הוצאה לאור | מרץ 2021 | 441 עמ’

כתיבת תגובה